03.06.2020, Çarşamba
13 °C / 24 °C Denizli Hava Durumu

Tekstil fabrikasında çalışanlarına marangozluk öğretiyor

Haber Merkezi - 8 Nisan 2020 Çarşamba - 12:21 Tekstil fabrikasında çalışanlarına marangozluk öğretiyor

Denizli'nin Merkezefendi ilçesinde, tekstil firması sahibi Erdoğan Kızıl, fabrikasına kurduğu atölyede çalışanlarına, bir meslek daha öğrenmelerini sağlamak için marangozluk eğitimi veriyor.

Kaynakçı çıraklığıyla başladığı iş hayatında tekstil fabrikası sahibi olan 54 yaşındaki Erdoğan Kızıl, çalışanlarına ve çevresindekilere örnek olmayı sürdürüyor. Hobi olarak marangozluğa merak salan Kızıl, zamanla bunda ustalaşınca Hacıeyüplü Mahallesi’ndeki fabrikasında, çalışanlarına mesleği öğretmeye karar verdi.

Çalışanlarına faydalı olmak için marangoz atölyesini hayata geçirdiğini söyleyen Kızıl, “Eskiden olduğu gibi tulumunu giymiş gençler yetişmesine vesile olmak istiyorum. Gençlerimiz hem okusun hem de zanaat sahibi olsun. Amacım bu” dedi.

Çalışanlarıyla yaptığı kuş kafesi, ev ve süs eşyalarından oluşan yaklaşık 3 bin parçayı atölyede sergilediğini anlatan Kızıl, “Okullarımıza, sosyal sorumluluk projesine destek vererek yaptığımız kuş kafeslerini armağan ettik. Fabrikamın duvarlarına da bunları astım. Tamamen gönüllülük esasıyla. Ayrıca fabrika bahçesinde mini tarım yapılması için alan hazırladım. Küçükbaş hayvanlar getirdim. Çalışanlarım burada tarımla tanıştı. Hayvancılığı da öğretmeye çaba gösteriyorum. Herkes çok memnun. İş arasında gelirler, tavuklara, keçi ve tavşanlara yiyecek verirler. Toprakta mahsulün nasıl yetiştiğini görürler. Üreticiliği gençlere sevdirmek istiyorum” diye konuştu.

DENİZLİ (AA)