20.05.2019, Pazartesi
20 °C / 33 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. 40 branşta 40 bin personel alınacak

40 branşta 40 bin personel alınacak

Haber Merkezi - 9 Mart 2019 Cumartesi - 11:47 40 branşta 40 bin personel alınacak

Devlet Personel Başkanlığı, internet sitesinden yaptığı açıklamada, kamuya binlerce personelin alınacağını duyurdu.

Devlet Personel Başkanlığı, öğretmen, askeri personel ve sözleşmeli er başta olmak üzere 2019 yılında 40 farklı branşta 40 bine yakın personel alımının gerçekleşeceğini belirtti. Buna göre, alım yapılacak pozisyon ve kadrolar için ilanlar yayımlandı. Devlet Personel Başkanlığı’nın internet sitesinde yer alan ilanlar da başvurular için tarih de yer alıyor.

Buna göre kamuya alınacak personel sayısı ve başvuru süreçleri de belli oldu.

MSB, 13 BİN SÖZLEŞMELİ ER ALACAK

Milli Savunma Bakanlığı, Kara Kuvvetleri Komutanlığında istihdam edilmek üzere 13 bin sözleşmeli er alınacağını bildirdi. 25 yaşını bitirmemiş adayların başvurabileceği belirtilen ilanın detaylarına Devlet Personel Başkanlığı’nın sitesinden ulaşılabilir.

Başvuruda bulunmak isteyen adayların “personeltemin.msb.gov.tr” internet adresinden e-Devlet şifresiyle giriş yaparak gerçekleştirilebileceği belirtildi.

3 BİN 775 JANDARMA ALIMI YAPILACAK

İçişleri Bakanlığı, 3 bin 40 erkek, 335 kadın olmak üzere toplam 3 bin 375 jandarma alımı yapacağını duyurdu. n başvurular, “vatandas.jandarma.gov.tr” adresi ile Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi üzerinden e-Devlet vasıtasıyla yapılabilecek.

BİRÇOK KURUM’DAN İŞ İLANI BULUNUYOR

MSB, İçişleri Bakanlığının yan ısıra belediyeler ile Türkiye Elektrik Dağıtım, Savunma Sanayi Başkanlığı ve Devlet Demiryolları gibi kamu kurumlarının personel alım ilanlarına www.dpb.gov.tr adresinden ulaşılabilir.

Kaynak: Posta