22.07.2019, Pazartesi
°C / °C Denizli Hava Durumu

Denizli OSB’de tekstil sektörü ve endüstri 4.0 beklentileri anlatıldı

Haber Merkezi - 8 Kasım 2018 Perşembe - 12:28 Denizli OSB’de tekstil sektörü ve endüstri 4.0 beklentileri anlatıldı

Denizli Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü ile Festo Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından “Tekstil Sektörü ve Endüstri 4.0 Beklentileri” konulu seminer düzenlendi.

Seminerin açılışında konuşan Denizli Organize Sanayi Bölge Müdürü Ahmet Taş, 2015 yılında Denizli’de tasarım merkezi olmadığına işaret ederek, şunları söyledi:

“Bölge Müdürlüğü olarak Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız ile yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde uzmanlarımızla sanayicilerimizin bir araya gelmesini talep ettik. Düzenlediğimiz toplantıya Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Faruk Özlü ve Ekonomi Bakanımız Sayın Nihat Zeybekci de katıldı. Toplantıdan tam 4 ay sonra ülkemizdeki 21 tasarım merkezinden 7 tanesi Denizli Organize Sanayi Bölgemizde açıldı. Demek ki bir araya geldiğimizde başaramayacağımız bir şey yoktur. Bugünkü toplantıyı düzenlemekteki amacımız da budur. Endüstri 4.0 konusunda neler yapabiliriz. Sanayicilerimiz otomasyon konusunda işletmelerini geliştirerek birim maliyetlerini nasıl azaltırlar ve nasıl piyasayla rekabet edebilir duruma gelirler. Bu önemli toplantının devamında neler yapabiliriz konuşmamız lazım. Denizli OSB Yönetim Kurulu ve Bölge Müdürlüğü olarak üzerimize düşeni yapmak için hazırız.”

Endüstri Segment Müdürü Burkay Poyraz ise, FESTO Grup hakkında bilgiler verdi. Poyraz, “Festo, dünya çapında lider otomasyon teknolojisi tedarikçisi ve endüstriyel eğitim ve öğretim programlarında performans lideridir. Hedefimiz; müşterilerimizin üretkenliklerini ve rekabet güçlerini en üst düzeye çıkarmaktır” diye konuştu.

Seminerde, FESTO Fabrika Otomasyonu Ürün Pazarlama Müdürü Sinan Cem Güney, “Tekstil 4.0 ve Pnömatik Teknolojisinde Yenilikler”, FESTO Enerji Servisleri Proje Mühendisi Yusuf İlhan “Tekstil Sektöründe Enerji Verimliliği” ve FESTO Proses Otomasyonu Takım Lideri Orhan Ayhan “Proses Otomasyonunda Yenilikler” başlıklı sunumlarını yaptı.