25.04.2019, Perşembe
14 °C / 26 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EĞİTİM
  4. /
  5. PAÜ’ye 11 doçent ve Dr. öğretim...

PAÜ’ye 11 doçent ve Dr. öğretim üyesi alınacak

Haber Merkezi - 6 Kasım 2018 Salı - 09:11 PAÜ’ye 11 doçent ve Dr. öğretim üyesi alınacak

Pamukkale Üniversitesi’nin (PAÜ) bazı fakültelerine 5 doçent ile 6 Dr. öğretim üyesi alınacak.

PAÜ Rektörlüğü, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri ve PAÜ Akademik Değerlendirme Yönergesi uyarınca; Diş Hekimliği Fakültesi’ne 1 doçent, Fen Edebiyat Faültesi Sanat Tarihi Bölümü, Sosyoloji Bölümü, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü ile Mühendislik Fakültesi Jeoloji Bölümü’ne 1’er doçent alacak.

Eğtim Fakültesi Matematik ve Fen Bilimleri Bölümü, Fen Edebiyat Fakültesi’nin Fizik, Matematik ve Tarih bölümlerine 1’er, Hukuk Fakültesi Kamu Hukuku Bölümü’ne 1, Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü’ne 1 Dr. öğretim üyesi alınacak.

Başvuru yapacak adaylardan güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formu, askerlik belgesi (kurum dışı başvurular için), akademik değerlendirme belgesi isteniyor.

Doçent kadrolarına başvuracak adayların akademik değerlendirme belgesi, özgeçmiş, doçentlik belgesi onaylı sureti, yayın listeleri, bilimsel çalışma ve yayınlarını içeren 4 dosyayı PAÜ Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığına vermeleri gerekiyor.
Dr. öğretim üyesi kadrolarına başvuracakların ise dosyalarını ilgili fakülte dekanlığına teslim etmeleri gerekiyor.