12.12.2018, Çarşamba
4 °C / 6 °C Denizli Hava Durumu

EĞİTİM

1 Aralık 2018 Cumartesi
19:07

Haber Merkezi

Oğuz: Öncelikli çalışmamız meslek liselerine öğrenci yönlendirmek

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, öncelikli çalışmalarından birisinin mesleki eğitime öğrenci yönlendirmek olduğunu belirtti.

Oğuz: Öncelikli çalışmamız meslek liselerine öğrenci yönlendirmek

Merkezefendi Yunus Emre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde, mesleki ve teknik eğitimde güçlü yarınlar için 2023 vizyonunun değerlendirilmesi, mesleki eğitimin tanıtımı, yönlendirilmesi ve rehberlik çalışmaları toplantısı yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, burada yaptığı konuşmada “Bakanlığımızca 2023 vizyonu ile ilgili olarak uygulama yönetmeliği hazırlanmaktadır.Yönetmelik doğrultusunda çalışmalarımızı hızlandıracağız. Bakanlığımız mesleki eğitim alanında birçok yeniliğe imza atıyor. En öncelikli çalışmalarımızdan birisi meslek liselerimize öğrenci yönlendirme olacaktır. Sivil toplum kuruluşlarımızla, yerel yöneticilerimizle, hayırseverlerimizle işbirliği içerisinde çalışacağız. Toplumdan her kesime ulaşabilirsek öğrencilerimizin severek meslek liselerine gelmelerini sağlayabiliriz. Severek ve inanarak yapılan bir işte başarısızlığa yer yoktur” dedi.

Uygulamaya konulan bir diğer bir projenin de “Meslek Liselerimiz Markalaşıyor” olduğunu ifade eden Oğuz, amaçlarının marka bilinci yaratma ve marka oluşturmak olduğunu sözlerine ekledi.