25.08.2019, Pazar
25 °C / 38 °C Denizli Hava Durumu

Milli Eğitim Bakanlığı o okulları kapatıyor

Haber Merkezi - 28 Ocak 2019 Pazartesi - 22:51 Milli Eğitim Bakanlığı o okulları kapatıyor

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, özel öğretim kursları ile temel liselerin kapatılacağı belirtildi.

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, 2019-2020 eğitim öğretim yılında 5580 Sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanununda değişiklik öngören çalışmanın yasalaşmış olması sebebiyle özel öğretim kursları kapanacağı belirtildi. Bakanlık, veli ve öğrencilerin herhangi bir mağduriyet yaşamaması için önümüzdeki eğitim öğretim yılından itibaren özel öğretim kurslarının yeni öğrenci kaydı ve bursluluk sınavı yapmamaları gerektiği uyarısında bulundu.

TEMEL LİSELER DE KAPANIYOR

Bakanlık açıklamasında, dershanelerin dönüştürülmesi sürecinde 5580 Sayılı Kanunda yapılan geçici düzenlemeyle açılan temel liselerin de, 2018 – 2019 eğitim ve öğretim yılının sonunda kanunda belirtilen süreyi tamamlayarak kapanacağını, bu nedenle temel liselere yeni öğrenci kaydı ve bursluluk sınavı yapılmayacağı bilgisine yer verildi.
Temel liselerin ara sınıflarında öğrenim gören öğrencilerin resmi ve özel ortaöğretim kurumlarına ilgili mevzuat hükümleri doğrultusunda nakil yaptırabileceği, bu süreçte veli ve öğrencilerin mağduriyet yaşamamaları için gerekli tüm tedbirlerin alındığı bildirildi.