22.05.2019, Çarşamba
18 °C / 30 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EĞİTİM
  4. /
  5. Emekli eğitimciden anlamlı bağış

Emekli eğitimciden anlamlı bağış

Haber Merkezi - 5 Aralık 2018 Çarşamba - 09:47 Emekli eğitimciden anlamlı bağış

Denizli’nin Acıpayam ilçesindeki Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Meslek Yüksek Okulu’nda emekli eğitimci Eraydın çiftinin 5 bin 185 kitap bağışıyla kurulan kütüphane açıldı.

Acıpayam MYO’daki Şeref Eraydın Kütüphanesi’nin açılış törenine, PAÜ Rektörü Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ, Acıpayam Kaymakamı Ali Şanlıer, Belediye Başkanı Dr. Hulusi Şevkan, Acıpayam MYO Müdürü Prof. Dr. Hüseyin Turgut, kitap bağışında bulunan Eraydın ve eşi Şeref Eraydın’ın ve ilçe protokolü katıldı.

PAÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, törendeki konuşmasında “Bugün çok heyecanlı bir gün. Büyüdüğüm topraklarda kütüphane açmanın heyecanını yaşıyorum. İnsanın en değerli hazinesi bilgi, bilginin de kaynağı kütüphane. Onun için ben de kitaba, kütüphanelere büyük önem veriyorum. Sadece bize değil ilçemizin farklı okullarında da kütüphaneler açarak güzel hizmetler vermişler. Böyle bir hizmeti Meslek Yüksek Okulumuza kazandırdıkları için Fatma Eraydın Hocama ve Şeref Bey’e çok teşekkür ediyorum” dedi.

“KÜTÜPHANE AÇMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Törende, Acıpayam’daki okullara ve sivil toplum kuruluşlarına kazandırdığı kütüphanelerle tanın eğitim gönüllüsü Eraydın çiftinin mutluluğu da görülmeye değerdi. Prof. Dr. Hüseyin Bağ’ın lise öğreniminde öğretmenliğini yaptığını anımsatan Fatma Eraydın, öğrencilere faydalı olabilmek adına bağışlarının devam edeceğini söyleyerek, “Hayatımız boyunca gençlerimizin daha iyi eğitim almaları için uğraştık. İnşallah ömrümüz boyunca kütüphane açmaya devam edeceğiz. Dileğim o ki, daha nice kütüphaneler açmak bize nasip olur. Açtığımız kütüphanenin öğrencilerimize faydalı olacağına inanıyorum. Kütüphanenin açılışına Acıpayam MYO Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. İkbal Vurucu öncülük etti. Kendisine teşekkürlerimi iletiyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından kütüphanenin açılışı yapıldı, Rektör Bağ tarafından kütüphaneye katkılarından dolayı Fatma Eraydın ve eşi Şeref Eraydın’a çiçek verildi.

Eğitim gönüllüsü Şeref Eraydın, daha öncesinde Karaağaç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne 10 bin, Acıpayam Engelliler Derneği’ne ise 2 bin kitaplık kütüphane açmıştı.