20.05.2019, Pazartesi
20 °C / 33 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EĞİTİM
  4. /
  5. Engelli öğrencilere ders ve sınavlarda destek...

Engelli öğrencilere ders ve sınavlarda destek oldular

Haber Merkezi - 7 Mart 2019 Perşembe - 12:27 Engelli öğrencilere ders ve sınavlarda destek oldular

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Eğitim Fakültesi öğrencileri, “Topluma Hizmet Uygulamaları” dersi kapsamında, engellilere ders ve sınavlarında yardımcı olarak onları yalnız bırakmadı.

PAÜ Eğitim Fakültesi Dekanlığında düzenlenen törene Rektör Yardımcısı Prof Dr Erdinç Duru, Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Bilge Can, Araştırma Görevlisi Kudret Aykırı ve öğrenciler katıldı.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erdinç Duru, törende yaptığı konuşmada, Pamukkale Üniversitesi’nin engelli dostu bir üniversite olduğunu, kampüste hayata geçirilen birçok uygulama ile Türkiye’ye örnek oluşturduğunu söyledi. Duru, “Engelli Öğrenci Birimi ile birlikte hareket ederek, fakültede eğitim hayatını sürdüren engelli öğrencilerimizin ders ve sınavlarında yanında oldunuz. Öğretmen adayları olarak, bu tür etkinliklerde görev almanın mesleğinize büyük katkıları olacaktır. Sizleri kutluyor ve teşekkür ediyorum” dedi.

Tören, Araştırma Görevlisi Kudret Aykırı ile öğrenciler Mehmet Boz, Zeliha Kartal, Begüm Dilmeç, Cansu Evren, Esra Emekli, Selma Demir, Melek Akşehir ve Merve Çetin’e teşekkür belgelerinin verilmesiyle sona erdi.