22.05.2019, Çarşamba
18 °C / 30 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. KENT
  4. /
  5. Zolan: Kadınlarımıza desteğimiz artarak devam edecek

Zolan: Kadınlarımıza desteğimiz artarak devam edecek

Haber Merkezi - 7 Mart 2019 Perşembe - 14:26 Zolan: Kadınlarımıza desteğimiz artarak devam edecek

Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, kadınlara desteklerin önümüzdeki dönemde de artarak devam edeceğini bildirdi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, tanıtımını yaptığı 258 vizyon proje içinde pozitif ayırımcılık yaparak kadınların ayrı bir yer aldığını belirtti. “Kadınlara desteğimiz artarak ve artarak devam edecek” diyen Zolan, gelecek 5 yıl için kadınların spordan ekonomiye kadar hayatın içine daha fazla katılmasını sağlayacağı projelerini aktardı.

“Mikrokredi ve el emeği pazarı gibi projelerimizde kadınlarımızı destekledik ve desteklemeye de devam edeceğiz” diyen Başkan Zolan’ın gelecek dönem için tanıttığı projeler şunlar:

MESLEK EDİNDİRME KURSLARI 2 KATINA ÇIKARILACAK

Kurulduğu günden bu yana binlerce kadınımıza meslek ve el sanatları öğreten Denizli Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kurs Merkezleri (DENMEK) bünyesindeki eğitimler iki katına çıkartılarak, çok daha fazla kadınımız meslek sahibi yapılacak.

KADINLARIN ÜRÜNLERİ İNTERNETTEN SATILACAK

Denizli yöresine has ürünlerin satışının yapılacağı bir web sitesi kurularak, Denizlili kadınlar tarafından üretilen el emeği göz nuru ürünlerin bu site vasıtası ile tüketiciyle buluşturulması sağlanacak. Başarılı olması durumunda tüm kentteki üreten kadınlara yayılmasını istedikleri projeyi dev bir internet ticaret platformuna dönüştürmeyi amaçladıklarını söyleyen Zolan, “Kadınlarımızın üretmekten yana sıkıntısı yok. Maşallah pek çok ürün el emeği göz nuru olarak üretiliyor. Biz, bu ürünlerin pazarlanmasında devreye gireceğiz ve inşallah başarılı olarak, kadınlarımızın ürünlerini dünya pazarına açacağız” diye konuştu.

ÜCRETSİZ SPOR KURSU SAYISI 2 KATINA ÇIKARILACAK

Gencinden yaşlısına her yıl on binlerce kişiye verdikleri spor kurslarının devam edeceğini vurgulayan Zolan, “Vatandaşımızın ücretsiz olarak faydalandığı spor kurslarımız tüm ilçelerimize yayılacak, özellikle hanım kardeşlerimizin rağbet ettiği kurs sayısı 2 katına çıkarılacak” açıklamasını yaptı.

KADIN AİLE DANIŞMA MERKEZLERİ

Kadın Aile Danışma Merkezleri projesini anlatan Başkan Osman Zolan, “Kadınlarımızın olası aile içi sorunları ve çocuklarıyla yaşayabilecekleri iletişim problemlerini çözebilmek için profesyonel bir destek birimi kurulacak” ifadelerini kullandı.