25.04.2019, Perşembe
14 °C / 26 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. KENT
  4. /
  5. Zolan: Avrupa ile iç içeyiz

Zolan: Avrupa ile iç içeyiz

Haber Merkezi - 23 Ekim 2018 Salı - 10:06 Zolan: Avrupa ile iç içeyiz

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı Christian Berger başkanlığındaki heyeti ağırladı. Zolan, "AB’ye entegre olabilmiş bütün dinamikleri ile her türlü ihtiyacın karşılandığı bir şehirdeyiz. Avrupa ile iç içe olan dinamik bir şehiriz" dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Christian Berger başkanlığında, Ankara’daki AB ülkelerinin büyükelçileri ve eşleriyle diplomatik misyon temsilcilerinden oluşan heyeti makamında ağırladı. Heyete Denizli’nin sosyal, kültürel, tarım, turizm ve ekonomik yönlerini anlatan Başkan Zolan, “Denizli, tükettiğinden fazlasını üreten bir şehir. Sanayi şehri olduğumuz kadar turizm kentiyiz. Pamukkale, ön plana çıkan en büyük değerimiz. Dünyada eşi benzeri olmayan bir yer” dedi. Denizli’nin 19 antik kente ev sahipliği yaptığını belirten Zolan, şöyle konuştu: “Kültürel miras anlamında binlerce yıl önce yapılmış olan şehirlerimiz var. İnanç turizmi anlamında da oldukça zengin bir coğrafyaya sahibiz. 2 bin yıl önce bu topraklarda yapılan sağlık turizminde şu anda yoğun bir çalışma yürütüyoruz. Yayla turizmi, yamaç paraşütü gibi turizm kollarımız da mevcut.”

“AVRUPA İLE YOĞUN İLİŞKİ İÇERİSİNDEYİZ”

Denizli’nin aynı zamanda tarım şehri olduğunu ifade eden Başkan Osman Zolan, “Tropikal bitkiler dışında her türlü ürün Denizli’de yetişiyor. Türkiye üretiminde ilk üçte yer alan birçok ürünümüz var. Belediyecilik anlamında da altyapımızı tamamlamış bir şehiriz. Kişi başına 14 metrekare yeşil alana sahibiz. Sportif faaliyetler anlamında da vatandaşlarımıza birçok imkan sunuyoruz” diye konuştu. Denizli’nin birçok imkanı içinde barındıran, belirli bir noktaya gelmiş güzel bir şehir olduğuna dikkati çeken Başkan Osman Zolan, “Avrupa ile yoğun ilişki içerisindeyiz. Hem ticaret hem de turizm anlamında iç içe geçmiş durumdayız. AB’ye entegre olabilmiş bütün dinamikleri ile her türlü ihtiyacın karşılandığı bir şehirdeyiz. Avrupa ile iç içe olan dinamik bir şehiriz” dedi.

HOROZ HATIRASI

Ziyaretin ardından Zolan, AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Christian Berger ve beraberindekiler, 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı’nda bulunan cam horoz heykelini inceledi. Türkiye’nin en büyük cam horoz heykelini misafirlere anlatan Başkan Osman Zolan, daha sonra birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.