25.08.2019, Pazar
25 °C / 38 °C Denizli Hava Durumu

Şehit Er Yılmaz Zeren Caddesi’nin üst yapısı yenilendi

Haber Merkezi - 30 Ocak 2019 Çarşamba - 22:25 Şehit Er Yılmaz Zeren Caddesi’nin üst yapısı yenilendi

Büyükşehir Belediyesi, Pamukkale’nin Deliktaş Mahallesi’ndeki Şehit Er Yılmaz Zeren Caddesi’nin üst yapı çalışmalarını tamamladı.

Büyükşehir Belediyesi, kentin yoğun kullanılan caddelerinden biri olan Şehit Er Yılmaz Zeren Caddesi’nin üst yapısını tamamladı. Trafiğe açılan 650 metre uzunluğa sahip caddenin yenileme çalışmaları kapsamında bin 200 ton asfalt döküldü. Şehit Er Yılmaz Zeren Caddesi’nde 9 bin 400 metrekare alan içerisinde yer alan mevcut kavşak da elverişsiz kullanımı nedeniyle akıllı kavşak haline getirildi. Vatandaşların ihtiyacı doğrultusunda, trafik kazalarının önüne geçmek için ikinci akıllı kavşak da faaliyete geçirildi. Parklanma alanı ve gidiş geliş olmak üzere 2 şeritli yapılan, 11.5 metrelik yol genişliğine sahip Şehit Er Yılmaz Zeren Caddesi, diğer üst yapı çalışmalarında da uygulanan RCC (Sıkıştırılmış Beton Uygulaması) sistemi ile hazırlanarak, kullanıma açıldı.

“BAMBAŞKA BİR GÜZELLİĞE KAVUŞTU”

Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Şehit Er Yılmaz Zeren Caddesi’nin son derece modern ve kullanışlı bir caddeye dönüştürüldüğünü ifade ederek, çalışmalar sırasında kendilerine destek olan vatandaşlara teşekkür etti. Zolan, “Denizlimizin her köşesinde, şehrimize yakışır üst yapı çalışmalarını tamamlıyoruz. Şehit Er Yılmaz Zeren Caddesi, bambaşka bir güzelliğe kavuştu. Yoğun olarak kullanılan caddemiz, daha güvenli ve modern bir hale geldi. Denizlimize hayırlı uğurlu olsun ” diye konuştu.