25.04.2019, Perşembe
14 °C / 26 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. KENT
  4. /
  5. Ressam Hakkı Uslu’nun resim sergisi açıldı

Ressam Hakkı Uslu’nun resim sergisi açıldı

Haber Merkezi - 4 Kasım 2018 Pazar - 12:50 Ressam Hakkı Uslu’nun resim sergisi açıldı

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin katkıları ile düzenlenen Ressam Hakkı Uslu resim sergisi açıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın açılışını gerçekleştirdiği sergide, sanatçının suluboya tekniği ile yaptığı 90 çalışma beğeniye sunuldu.

Ankara’da yaşayan Denizlili ressam Hakkı Uslu’nun 90 eserinin yer aldığı resim sergisi Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın da katıldığı törenle açıldı. Büyükşehir Belediyesi Turan Bahadır Sergi Salonu’nda yapılan açılışa, Başkanı Osman Zolan’ın yanı sıra Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, Kültür, Turizm ve Tanıtım Dairesi Başkanı Hüdaverdi Otaklı ve sanatseverler katıldı.

Ressam Hakkı Uslu, gösterdiği ilgiden dolayı Başkanı Zolan’a teşekkür ederek, “Uzun yıllardır Ankara’da yaşıyorum. Memlekete duyduğumuz özlemi, hasreti, sevgimizi tuvale aktarmaya çalışıyoruz. Sanata ve sanatçıya verdikleri desteklerden dolayı Başkanımız Osman Zolan Bey’e çok teşekkür ediyorum” dedi.

“SANATA VE KÜLTÜRE HER ZAMAN DESTEK”

Başkanı Osman Zolan ise, “Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman sanata ve kültüre en üst seviyede destek olma konusunda gayret ediyoruz. Bir şehir sadece altyapı, üst yapı gibi fiziki yatırımlarla değil, sanat ve kültürle olur. Denizli’de böyle güzel bir sergi açan kardeşimiz Ressam Hakkı Uslu’ya çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

ZOLAN’A PORTRE SÜRPRİZİ

Konuşmaların ardından serginin açılışı gerçekleştirildi. 90 adet resmin yer aldığı sergide Ressam Hakkı Uslu, Başkan Osman Zolan’a yaptığı suluboya portresini hediye etti. Denizli Büyükşehir Belediyesi Turan Bahadır Sergi Salonu’nda yer alan Hakkı Uslu’nun eserleri 8 Kasım’a kadar sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.