04.06.2020, Perşembe
13 °C / 27 °C Denizli Hava Durumu

Merkezefendi’deki yola Alparslan Türkeş ismi verildi

Haber Merkezi - 14 Ekim 2019 Pazartesi - 21:49 Merkezefendi’deki yola Alparslan Türkeş ismi verildi

Denizli’de Albayrak Meydanı ile Üçler Bulvarı arasında kalan yola MHP’nin kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş’in ismi verildi.

Büyükşehir Belediye Meclisinin bugün yapılan toplantıda görülen maddelerden birisi de Başkan Osman Zolan’ın, Albayrak Meydanı’ndan başlayıp 681, 761, 1046, 1108 sokakları geçerek Üçler Bulvarı’na bağlanan, imar planında 30 ve 25 metre olarak planlanan trafik yoluna 4 Nisan 1997’de vefat eden Alparslan Türkeş Bulvarı isminin verilmesine ilişkin önerge oldu. Önerge oy birliğiyle kabul edildi.

Önergenin kabulünden sonra teşekkür konuşması yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Meclis olarak anlamlı bir karara imza attıkları, Denizli’de yaşayanların Alparslan Türkeş’in ismini gördükçe davasını, hedeflerini hatırlayacağını söyledi.

MHP Grup Başkanvekili Yusuf Garip ise, Büyükşehir Belediye Meclisinin tarihi bir karar aldığını, Alparslan Türkeş isminin yaşatılacak olmasından gurur ve onur duyduklarını belirterek, üyelere teşekkür etti.

İYİ Parti Grup Başkanvekili Fatih Coşkun da devletin ve milletin bölünmez bütünlüğü için mücadele etmiş, Türk dünyasına liderlik etmiş büyük devlet adamı Başbuğ Alparslan Türkeş’in Denizli’de adının yaşayacak olmasının mutluluğunu yaşadığını söyledi.

AK Parti Grup Başkanvekili Dilaver Yardım da “Mekanı cennet olsun. Önemli bir Türk büyüğü ve devlet adamının isminin Denizli’de yaşayacak olması bizleri de ziyadesiyle memnun etmiştir” ifadesini kullandı.