23.09.2019, Pazartesi
13 °C / 29 °C Denizli Hava Durumu

Kadın Meclisi’nden meydanda Anneler günü kutlaması

Haber Merkezi - 12 Mayıs 2019 Pazar - 13:28 Kadın Meclisi’nden meydanda Anneler günü kutlaması

Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi, Bayramyeri Meydanı’nda düzenlediği etkinlik ile Anneler Günü’nü kutladı. Duygusal anların yaşandığı programda Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci ve Kadın Meclisi Başkanı Bilsen Özen kadınlara karanfil hediye etti.

Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi üyeleri, Anneler Günü etkinliği dolayısıyla Bayramyeri Meydanı’nda kadınlarla bir araya geldi. Programa Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, Kadın Meclisi Başkanı Bilsen Özen, El Emeği Pazarı Başkanı Ayşe Alancı, Kadın Meclisi yürütme kurulu ve vatandaşlar katıldı.

Anneliğin çok önemli bir duygu olduğu ifade eden Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Bilsen Özen, tüm annelerin anneler gününü kutladı. Özen, “Ana başta taç imiş. Analarımız olmasa bizler bugün bir hiçiz. Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi olarak diledik ki, kentimizin en güzel meydanında sizlerle beraber olalım. Bu günü sizlerle paylaşalım. Annelerimizin, bu güzel gününü kutluyorum” dedi.

“ANNELERİN DUASI EN GÜZEL DUA”

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, Kadın Meclisi’nin güzel bir etkinlik programı düzenlediğini söyleyerek, “Annelere verilecek en güzel hediye çocuklarımızın hediyesidir. Vefat eden annelerimize rahmet diliyorum. Annelerin duası bu dünyada alınabilecek en güzel dua. Bizler, Cennetin anaların ayakları altına serili olduğuna inanan bir dinin mensuplarıyız. Annelerin yüzünün güldüğü, huzur bulduğu güzelliklere vesile olan nice anneler gününe tekrar kavuşmak dileğiyle anneler gününüz kutlu olsun” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Halime Dindar tarafından okunan Anne şiiri izleyenlere duygusal anlar yaşattı. Şiirlerin ve Halk Oyunları gösterisinin ardından Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci ve Kadın Meclisi Başkanı Bilsen Özen tarafından kadınlara karanfil dağıtıldı.