04.06.2020, Perşembe
13 °C / 27 °C Denizli Hava Durumu

Güney Kore Heyeti DESKİ’de

Haber Merkezi - 5 Kasım 2019 Salı - 14:06 Güney Kore Heyeti DESKİ’de

Güney Kore'nin Chungnam Eyaleti ve bağlı şehirlerdeki yerel yönetimlerde görevli heyet, Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğünü ziyaret etti.

DESKİ Genel Müdürlüğü, Güney Kore’nin Chungnam Eyaleti ve bağlı şehirlerdeki yerel yönetimlerde görevli heyeti ağırladı. Ziyarete, Chungman Eyaleti Afet ve Emniyet Kontrolü Genel Müdürlüğünden Seung Won Hong ve Doosoon Ka ile Gongju, Seosan, Nonsan, Geumsan, Buyeo, Chungyang, Hongsung, Yeasam ve Taean şehirlerindeki yerel yönetimlerin alt yapı, inşaat ve su kaynakları ile ilgili birimlerin yöneticileri katıldı.

Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ Genel Müdürü Prof. Dr. Mahmud Güngör ve ilgili daire başkanlarının katılımıyla, konuk heyete Büyükşehir DESKİ’nin yaptığı çalışmalar hakkında bir sunum yapıldı. Güney Kore’den gelen heyet de Chungnam Eyaleti ve bağlı şehirlerdeki altyapı, su kaynakları, çalışma prensipleri ve yaptıkları uygulamalar ile ilgili bilgi verdi.

VERİMLİ BİR TOPLANTI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ Genel Müdürü Prof. Dr. Mahmud Güngör, Chungnam Eyaleti ve bağlı şehirlerdeki yerel yönetimlerde görevli heyet ile bilgi alışverişinde bulunduklarını belirterek, verimli bir toplantı gerçekleştirdiklerini söyledi. Büyükşehir DESKİ olarak dünyadaki tüm gelişmeleri yakından takip ettiklerini kaydeden Prof. Dr. Güngör, toplantının hayırlara vesile olmasını diledi.