20.05.2019, Pazartesi
20 °C / 33 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. KENT
  4. /
  5. Gümüşsu Şelalesi Denizli turizminde merkez olacak

Gümüşsu Şelalesi Denizli turizminde merkez olacak

Haber Merkezi - 15 Kasım 2018 Perşembe - 15:13 Gümüşsu Şelalesi Denizli turizminde merkez olacak

Gümüşsu Şelalesi’nde devam eden düzenleme çalışmalarında sona yaklaşıldı. Çivril ve Denizli'nin önemli değerlerinden biri olan Gümüşsu Şelalesi’ni Denizli turizmine kazandıracaklarını ifade eden Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Denizlimiz 4 mevsim turizmin merkezi olacak” dedi.

Denizli’nin turizmdeyatırımlarını sürdüren, Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası, Denizli Kayak Merkezi, Kefe Yaylası gibi birçok yatırım yapan Denizli Büyükşehir Belediyesi bir süre önce Çivril ilçesinde başladığı Gümüşsu Şelalesi düzenleme çalışmalarında sona yaklaştı. Vatandaşların doğa ile iç içe olmasına imkan vererek keyifli bir şekilde vakit geçirmelerine imkan sağlayacak Gümüşsu Şelalesi, hem ilçe sakinlerinin sosyal ve dinlenme ihtiyaçlarını karşılaması hem de turizmde Denizli’nin uğrak mekanlarından biri olması bekleniyor.

YENİ BİR YAŞAM ALANI

Bölgeye hareketlilik kazandırması beklenen Gümüşsu Şelalesi, bulunduğu alan içerisinde yapılan yeni projede kaskatlı şelale, restoran, mescit, çay evi, şelale çevresinde piknik ve çocuk oyun alanları yer alıyor. 17.000 metrekare alanda sürdürülen düzenleme çalışmaların sona geldiği ifade edilirken, projenin tamamlanmasının ardından Gümüşsu Şelalesi, vatandaşların sağlıklı ve temiz bir havada güzel vakit geçirmesine olanak sağlamanın yanı sıra doğal güzelliği ile ziyaretçilerini kendine hayran bırakacak.

TURİZM ZENGİNİ DENİZLİ

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli’nin büyük turizm potansiyeli ile önemli bir merkez olduğunu ifade etti. Zolan, “Beyaz cennet Pamukkalemiz başta olmak üzere 19 antik kente sahip Denizlimiz, doğal ve kültürel turizmin yanında, yayla turizmi, kış turizmi, termal turizm gibi birçok turizm zenginliğine sahip. Çivril ilçemizin Gümüşsu Mahallesi’nde yer alan bu doğa harikası şelalemizi de düzenleyerek turizme kazandırıyoruz. Şimdiden Çivrilimize, Denizlimize hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.