04.04.2020, Cumartesi
9 °C / 23 °C Denizli Hava Durumu

Denizli’de kayağa olan ilgi artıyor

Haber Merkezi - 16 Şubat 2020 Pazar - 11:37 Denizli’de kayağa olan ilgi artıyor

Kentin kış turizminde de söz sahibi olması için hayata geçirilen Denizli Kayak Merkezi, kayak sporuna ilgiyi artırdı. Bu sezon 25 lisanslı sporcusu ile kayak takımı kuran Denizli Büyükşehir Belediyesi, 2020 yılında 400 kişiye ücretsiz kayak kursu verdi.

Denizli Büyükşehir Belediyesinin hayata geçirdiği projelerden biri olan Denizli Kayak Merkezi, bir yandan ziyaretçi sayısını, diğer yandan da kayak sporuna olan ilgiyi de her geçen gün artırıyor. Kar kalitesi ile kış sporları için en çok tercih edilen mekanlardan biri olan Denizli Kayak Merkezi, Türkiye’nin 4 bir tarafından gelen amatör ve profesyonel kayak sporcularını ağırladı.Kentte kayak sporuna olan ilginin artması üzerine Denizli Büyükşehir Belediyesi 2016 yılından başlayarak ücretsiz kayak kursu vermeye başladı. Yeni sezonda, 7 Ocak’tan bugüne kadar 400 kişiye haftada 3 gün kayak kursu verilirken, sömestr tatilinde öğrenciler 15 gün boyunca kurslara katılabildi.

2019 YILINDA KAYAK TAKIMI KURULDU

Geçen yıl Denizli Büyükşehir Belediyesinin ücretsiz kurslarına katılarak başarı sağlayan 25 lisanslı sporcu ile Denizli Büyükşehir Belediyespor Kayak Takımı kuruldu. Büyükşehir Belediyespor Kayak Takımı 7 lisanslı sporcusu ile 6-7 Ocak tarihlerinde Kayseri’de düzenlenen Alp Disiplini Eleme Yarışları’nda mücadele etti.

“DENİZLİ KIŞ SPORLARINDA DA ŞAMPİYONLAR ÇIKARACAK”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 7’den 70’e herkesin spor yapması için birçok spor dalında ücretsiz kurs verildiğini söyledi. Denizli Kayak Merkezi ile birlikte kentte kış sporlarına olan ilginin her geçen gün arttığını, bu kapsamda 2016 yılından itibaren ücretsiz kayak kursları verdiklerini anlatan Zolan, “Dünya standartlarında pist ve tesisleriyle hizmet veren Denizli Kayak Merkezimiz her gün ülkemizin 4 bir tarafından gelen amatör ve profesyonel kayakçıları ağırlıyor. Kış turizminin gözdesi olan merkezimiz şehrimizde kayak sporunun da gelişmesini sağladı. İnşallah Denizlimiz kış sporlarında da şampiyonlar çıkartacaktır” dedi.