26.05.2020, Salı
16 °C / 25 °C Denizli Hava Durumu

İtfaiye ve sağlık ekiplerinden ortak tatbikat

Haber Merkezi - 8 Ekim 2019 Salı - 12:17 İtfaiye ve sağlık ekiplerinden ortak tatbikat

Denizli Büyükşehir Belediyesi su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) İtfaiye Daire Başkanlığı ve 112 acil sağlık ekiplerince, olası bir afet karşısında yapılacak çalışmaların değerlendirildiği acil durum tatbikatı gerçekleştirildi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ Genel Müdürlüğü İş Sağlığı ve Güvenliği Şube Müdürlüğü tarafından koordinasyonu sağlanan acil durum tatbikatına, Büyükşehir Belediyesi DESKİ Genel Müdürlüğü, Büyükşehir Belediyesi Ulaşım ve Etüd ve Projeler Dairesi Başkanlıkları personeli ile Denizli Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı (YİKOB) çalışanları katıldı.

Tatbikat kapsamında tüm personele temel afet bilinci, hafif arama kurtarma ve acil durumlarda yaralı taşıma usulleri, bina tahliyesi, başlangıç yangınlarda müdahale eğitimi konularında eğitim verildi. Tatbikat senaryosunda, terminal yanındaki Büyükşehir Belediyesi ve DESKİ Genel Müdürlüğünün kullanımındaki 11 katlı binanın 3. katında elektrik panosunda yangın başlaması konu edildi.

YARALILAR TAHLİYE EDİLDİ

Tatbikat yangın alarmının devreye girmesiyle birlikte başladı. Acil durum müdahale ekipleri olay yerine ulaşana kadar hafif yaralılara Büyükşehir Belediyesi DESKİ kurtarma ekipleri müdahale etti. Denizli Büyükşehir İtfaiyesi ekipleri ise binada mahsur kalan 5 yaralının 3, 4, 6, 9 ve 10. katlarda olduklarını tespit ederek kurtarma operasyonu gerçekleştirdi. Yangın, itfaiye ekiplerince söndürülürken, başarılı bir şekilde kurtarılan yaralılar sağlık ekiplerine teslim edildi.

Tahliye sonrası ise personele İtfaiye Eğitim Şube Müdürlüğü tarafından başlangıç yangınlarına müdahale eğitimi verildi.