16.10.2019, Çarşamba
16 °C / 27 °C Denizli Hava Durumu

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri Çınar’da

Haber Merkezi - 14 Temmuz 2019 Pazar - 17:20 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri Çınar’da

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimine karşı Denizlililer, 15 Temmuz’un üçüncü yılında bir kez daha tek vücut olacak. Etkinlikler, yarın (pazartesi) gün boyu 15 temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı’nda gerçekleştirilecek.

Denizli Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre, etkinlikler Denizli Büyükşehir belediyesi’nin açacağı anı defteriyle başlayacak. Hainlere karşı Denizlililerin verdiği sınavı fotoğraflarla aktaran “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” konulu sergi de Büyükşehir Belediyesi’nce açılacak.

Saat 11.00’de İl Müftülüğü ile Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nün programıyla Asker ve Polis Şehitliği ziyaret edilerek, Kur’an-ı Kerim tilaveti okunacak, dualar edilecek.

İl milli Eğitim Müdürlüğü’nce Teraspark AVM’de “15 temmuz Destanı”, Pamukkale Belediyesi’nce Forum Çamlık AVM’de “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” konulu resim sergileri açılacak.

Protokol tarafından 15 Temmuz şehidi Haki Aras’ın eşi Firuze Aras ile 15 Temmuz gazileri Mehmet Adanır ve Gazi Alp Tekin Esirgün ziyaret edilecek.

Büyükşehir Belediyesi, İl Müftülüğü ve Denizli Ticaret Odası’nın öncülüğünde, Delikliçınar Yeni Cami’de öğle namazına müteakip şehitler için mevlid-i şerif okunacak ve çeşitli ikramlarda bulunulacak.

Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” temalı fotoğraf sergisi saat 15.00’te açılacak.

Saat 20.00 ile 00.30 arasında Denizli Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı Korosu Türk tasavvuf musikisi konseri verecek, kahramanlık türküleri söylenecek, mehteran takımı ve sinevizyon gösterisi sunulacak. Buradaki programda protokol konuşmaları ise saat 22.40’da başlayacak.

Saat 00.13’te il genelindeki bin 214 camide aynı anda sela verilecek, Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dua yapılacak.