22.05.2019, Çarşamba
18 °C / 30 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. KENT
  4. /
  5. Demokrasi Meydanı Parkı böyle olacak

Demokrasi Meydanı Parkı böyle olacak

Haber Merkezi - 16 Mart 2019 Cumartesi - 14:23 Demokrasi Meydanı Parkı böyle olacak

Büyükşehir Belediyesi, Demokrasi Meydanı Parkı’nda yeniden düzenleme yapmaya hazırlanırken, yıkılan Özel İdare İşhanı’nın yerinin parka dönüştürüleceğini belirtildi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Çamlık’tan Akvadi’ye, Servergazi’den Eskihisar’a, Tavas’tan Çal’a kadar yeşil alan olabilecek tüm noktaları koruduklarını ve ilaveler yaptıklarını, bunlarla yetinmeyip yeni dönemde park projelerini hayata geçirmeye devam edeceklerini söyledi.

“Denizli’de nerede olursanız olun, 200 metre yürüdünüz mü küçük bir parka, 1 kilometre yürüdünüz mü büyük bir parka ulaşırsınız” diyen Zolan, gelecek 5 yıl içinde kent merkezine katacak iki parkın aynı zamanda Denizlililerin yeni buluşma noktası olacağını söyledi.

ÖZEL İDARE İŞHANI ALANINA PARK

Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı’nın AK Partili Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Osman Zolan, park projelerinden birisinin yıkılan Özel İdare İşhanı’nın bulunduğu alanda uygulanacağını belirtti. Zolan, “Mülküyeti bize ait bina depreme karşı dayanıksızdı ve biz de yıktık. Ecdattan kalan hamam görünmüyordu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Denizli ziyaretinde kullandığı ve bizim müze olarak kullandığımız ev görünmüyordu. Özel İdare İşhanı’nı ortadan kaldırarak hem depremde oluşabilecek bir riski ortadan kaldırmış olduk hem de ecdattan kalan 2 güzel değerimizi ortaya çıkardık. Şimdi burayı olduğu gibi yeşil alana dönüştürüyoruz” dedi.

“DEMOKRASİ MEYDANI PARKI ÇUKURDAN ÇIKACAK”

İkinci proje ise kentin en prestijli noktalarından birine dönüşen Demokrasi Meydanı’ndaki parkta uygulanacağını kaydeden Zolan, parkın süs havuzları ve peyzaj düzenlemesi ile bölgeye yakışan bir görünüme kavuşacağını, düzenleme sırasında parktaki ağaçlar korunacağını sözlerine ekledi.