16.10.2019, Çarşamba
16 °C / 27 °C Denizli Hava Durumu

Hamilelik Okulu’nda 15. dönem başladı

Haber Merkezi - 4 Temmuz 2019 Perşembe - 14:24 Hamilelik Okulu’nda 15. dönem başladı

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin “Ailemi Seviyorum” projesi çerçevesinde hayata geçirilen Hamilelik Okulu'nda 15. dönem eğitimleri başladı.

“Bilinçli Anneler, Sağlıklı Nesiller” sloganıyla Büyükşehir Belediyesi’nin İl Sağlık Müdürlüğü ile işbirliği yaparak uygulamaya koyduğu Hamilelik Okulu’nda 15. dönem eğitimleri başladı. Kent Konseyi’nde düzenlenen eğitime, Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, Denizli İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Başkan Yardımcısı Firdevs Akbaş Varvada ve kursiyerler katıldı.

Eğitimin açılış konuşmasını yapan Genel Sekreter Yardımcısı Gökoğlan, bugüne dek 500 anne adayına ulaştıklarını ifade ederek, “Bu eğitimler yeni nesillerimizin gelişmesine katkı sağlama anlamında çok önemli. Hamilelik sürecinde de anne adaylarımızın daha bilgili olmasını istiyoruz. Merak ettiğiniz konular ile ilgili uzmanlarımızdan bilgiler alabilirsiniz. Amacımız sağlıklı nesillerin yetişmesine katkı sağlamaktır” dedi.

BİLİNÇLİ ANNELER, SAĞLIKLI NESİLLER

Halk Sağlığı Başkan Yardımcısı Varvada ise, eğitimler sonucunda bilinçli annelerin sağlıklı bireyler yetiştirmesine katkı sağlandığına dikkat çekerek, “İnşallah bu eğitimlerde edindiğiniz bilgiler ile hamilelik sürecini kolay atlatıp, daha sağlıklı bireyler yetiştirirsiniz” diye konuştu.

Hamilelik Okulu’nda anne adaylarına gebelikte günlük yaşam, gebelik izlemleri, rutin yapılan tetkikler ve bağışıklama, gebelikte sık karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri, doğum sonrası bebek bakımı gibi konu başlıklarında eğitimler verilecek.