23.09.2019, Pazartesi
13 °C / 29 °C Denizli Hava Durumu

Büyükşehir İtfaiyesi’nden yoğun bayram mesaisi

Haber Merkezi - 10 Haziran 2019 Pazartesi - 15:06 Büyükşehir İtfaiyesi’nden yoğun bayram mesaisi

Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ekipleri, 9 günlük Ramazan Bayramı tatili boyunca yoğun bir mesai geçirdi. Ekipler, bu dönemde 383 olaya müdahale etti.

Denizli’nin 19 ilçesindeki 52 ayrı istasyonda vatandaşların can ve malını korumak için gece gündüz nöbet tutan Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ekipleri, 1-9 Haziran tarihleri arasındaki Ramazan Bayramı tatili boyunca yoğun bir mesai harcadı. Bu dönemde İtfaiye Komuta Merkezi’ne gelen 2 bin 143 ihbarı değerlendirildi. 161 yangına müdahale eden ekipler, 98 kurtarma operasyonu gerçekleştirdi. Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ekipleri ayrıca 10 trafik kazası ve 114 çeşitli görev olmak üzere toplamda 383 olayda görev yaptı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Türkiye’de nüfusa oranla personel ve araç sayısı sıralamasında birinci sırada bulunan itfaiye ekiplerinin Denizli halkı için gece gündüz demeden nöbet tuttuğunu ifade etti. Denizli’nin Büyükşehir statüsüne kavuşmasıyla birlikte itfaiyenin 52 ayrı noktada, 7 gün 24 saat görev yapmaya başladığını kaydeden Zolan, büyükşehirden önce kentin birçok bölgesinde sadece gündüzleri hizmet veren itfaiyenin bugün Türkiye’nin örnek teşkilatlarından biri haline geldiğini söyledi. Teşkilatın bayram seyran demeden görevi başında olduğunu belirten Başkan Zolan, bayram tatili boyunca Denizlililerin rahat ve huzuru için görev yapan personele teşekkür etti.