20.05.2019, Pazartesi
20 °C / 33 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. KENT
  4. /
  5. Dede-torun ile 5 yıl sonra Zolan’ı...

Dede-torun ile 5 yıl sonra Zolan’ı anlatan bir film daha

Haber Merkezi - 12 Mart 2019 Salı - 17:38 Dede-torun ile 5 yıl sonra Zolan’ı anlatan bir film daha

Denizli'nin "Büyükşehir" olmasıyla birlikte kentte yapılacak hizmetlerin anlatıldığı tanıtım filmi, 5 yıl sonra aynı kişilerle yine çekildi. Güler yüzlü hizmet anlatımının aktarıldığı tanıtım filminde, 5 yılda Denizli’de gerçekleştirilen çalışmalar anlatıldı.

2014 yılı yerel seçim hazırlıkları döneminde kamera karşısına geçtiği dede-torun, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın çalışmalarının anlatıldığı yeni bir tanıtım filminde de yer aldı. Beş yıllık bir süreci kapsayan tanıtım filminin hikayesi, 2014 yılı yerel seçim hazırlıkları döneminde başlıyor.

“Denizli merkezde ne varsa ilçelerde de aynısı olacak” sloganıyla yola çıkan Zolan, Büyükşehir Belediyesi ile birlikte kent genelinde çok büyük yatırımlar yapacaklarını anlatmak için kamera karşısına geçti. Tanıtım filminde Başkan Osman Zolan ve ekibi ile birlikte, dede-torun rolündeki Mustafa Kocakavak ile Fatih Özeren rol aldı.

5 YIL ÖNCEKİ SENARYO

5 yıl önce bir köydeki tarlada çekilen film torunun dedesinin yanına koşarak Denizli’nin büyükşehir olduğunu nefes nefese haber verdiği, “Dede dede Denizli, Büyükşehir Belediyesi olmuş” sözleri ile başlıyor. Dede ise, “Olum olmuşsa olmuş bize ne bundan. Denizli’ye olur, şehre olur, bize bir şey olmaz, burası köy” demesi dikkat çekiyor. Daha sonra torun, “Dede bak geliyorlar” demesiyle Başkan Osman Zolan ve ekibi ekranda görünüyor ve Büyükşehir ile birlikte Denizli’nin tamamında hizmet destanları yazılacağı, en ücra köye dahi hizmetin götürüleceği anlatılıyor.

5 YIL SONRAKİ SENARYO

Geçtiğimiz günlerde film bir kez daha, bu kez bir köy kahvesinde çekildi. İlk filmi televizyondan izleyerek başlayan ikinci senaryoda torun, “Dede dede bak gördün mü yıllar önce gelmezler yapmazlar diyordun, bak adamlar neler neler yaptılar” diyerek geçtiğimiz 5 yıllık dönemde Büyükşehir Belediyesi’nin kentte yazdığı hizmet destanlarına dikkat çekiyor. Dede ise “Olum biz onları eskiler gibi zannettik ama Allah razı olsun, işin hakkını verdiler çok güzel hizmetler yaptılar” demesinin ardından torun, 5 yıl önceki gibi yine “Geliyorlar” sözlerini sarf ediyor. Dede ise, “Olum onlar hiç gitmediler ki zaten maşallah hep buradaydılar” diyerek ekranda görünen Başkan Osman Zolan’a “hoş geldiniz” diyerek sarılıyor.

GÜLER YÜZLE HİZMET

Büyükşehir Belediyesinin 5 yıl içinde kentin tamamına kazandırdığı hizmetlerle devam eden film, güler yüzüyle kentte büyük sempati kazanan Başkan Osman Zolan’ın “Ortak sevdamız Denizli” sözleriyle tamamlanıyor. Senaryoda ise dedenin artık Büyükşehir ile büyük hizmetler yapıldığına inandığı, geçen 5 yıllık süreçte torunun ve Denizli’nin de Büyükşehir ile birlikte daha da büyüdüğüne vurgu yapılıyor.

Filmin linki: https://www.youtube.com/watch?v=ZvGqkKHuaWo