20.06.2019, Perşembe
19 °C / 30 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. KENT
  4. /
  5. Aşıklar, Denizlililer için çalıp söyleyecek

Aşıklar, Denizlililer için çalıp söyleyecek

Haber Merkezi - 17 Nisan 2019 Çarşamba - 15:52 Aşıklar, Denizlililer için çalıp söyleyecek

Bu yıl 8'incisini düzenlenecek olan Uluslararası Ege Aşıklar Bayramı'na katılan aşıklar, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ı ziyaret etti. 17-18 Nisan tarihlerinde gerçekleşecek etkinlikte, 5'i Türk dünyasından olmak üzere toplam 27 aşık Denizlililer için çalıp söyleyecek.

Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği Denizli 8. Uluslararası Ege Aşıklar Bayramı kapsamında kente gelen aşıklar, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ı ziyaret etti. Türkiye’nin çeşitli illerinden veTürk dünyasından Denizli’ye gelen aşıkların ziyaretine, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan ile Kültür, Turizm ve Tanıtım Dairesi Başkanı Hüdaverdi Otaklı eşlik etti. Denizlili Ozan Nihat, “Bu geleneği yaşattığınız için, özellikle Batı Anadolu’da yaşatan ilk Belediye Başkanı olduğunuz için size çok teşekkür ederiz” diye konuştu.

“YARINLARIMIZ ÖZÜMÜZÜ VE GEÇMİŞİMİZİ BİLSİNLER”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Denizli’ye gelen tüm ozanlara teşekkür etti. Zolan, “Aşıklar Bayramımız değerlerimizin kaybedilmemesi, gelecek nesillere aktarılması noktasında katkı sağlamaya devam eder inşallah. Aşıklar Bayramı, çocuklarımıza, gençlerimize ozanlığı anlatmak ve yaşatmak, bilinirliğini ve tanınırlığını sağlamak anlamında çok önemli bir organizasyon. Yarınlarımız özümüzü, geçmişimizi, kökümüzü bilsinler, değerlerimizi yaşatsınlar” dedi.

Konuşmaların ardından aşıkların kendilerini dörtlüklerle tanıtması ise ziyarete ayrı bir renk kattı.

2 GÜN SÜRECEK

Denizli 8. Uluslararası Ege Aşıklar Bayramı 17-18 Nisan tarihlerinde gerçekleşecek. 17 Nisan (bugün) Çarşamba günü akşamı saat 20.30’da Çatalçeşme Oda Tiyatrosu’nda gerçekleştirilecek ilk etkinlikle Denizlililerle buluşacak aşıklar, 18 Nisan akşamı saat 20.30’da ise Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi Fatma Yıldız Salonu’nda final gecesinde sahneye çıkacak.