23.04.2019, Salı
8 °C / 23 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. PAMUKKALE
  4. /
  5. Pamukkale Belediyesi öğrenim yardımı başvuru...

Pamukkale Belediyesi öğrenim yardımı başvuru sonuçlarını açıkladı

Haber Merkezi - 2 Kasım 2018 Cuma - 12:22 Pamukkale Belediyesi  öğrenim yardımı başvuru sonuçlarını açıkladı

Pamukkale Belediyesi'nin 2018-2019 eğitim-öğretim yılında ortaokul ve lise düzeyindeki öğrencilere yapacağı öğrenim yardımı sonuçları açıklandı.

Pamukkale Belediyesi’nin -2019 eğitim-öğretim yılında ortaokul ve lise düzeyindeki öğrencilere yapacağı öğrenim yardımı sonuçları belli oldu. 1250 lise öğrencisine 8 ay boyunca 90 TL, yine 1250 ortaokul öğrencisine 8 ay boyunca aylık 70 TL eğitim desteği yapacaklarını belirten Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “14 Ağustos 2018 tarihinde başlattığımız eğitim yardımı başvurularımız 5 Ekim 2018 tarihinde sonlandırmıştık. Başvuran öğrencilerimizden, belediyemiz tarafından belirlenen kriterlere uygunluğu kontrol edildi ve 2500 öğrencimiz eğitim yardımı almaya hak kazandı. Hayırlı olsun” dedi.

“EĞİTİM GELECEĞİMİZ İÇİN ÖNEMLİ”

Geçen yıl 2250 olan öğrenci sayısını arttırarak bu yıl 2500 öğrenciye yardımda bulunacaklarını ifade eden Gürlesin, “1250 lise öğrencisine 8 ay boyunca 90 TL, yine 1250 ortaokul öğrencisine 8 ay boyunca aylık 70 TL eğitim desteği yapacağız. Toplamda 2500 öğrenciye 1 milyon 600 bin TL eğitim desteği vereceğiz. Pamukkale Belediyesi olarak, geleceğimiz olan çocukların en iyi ortamlarda eğitim alarak, tam donanımlı yetişmelerine olanak sağlamak için belediye olarak katkı sunmaya, destek olmaya devam edeceğiz” dedi. Başvuruların sonuçlarının hak sahibi öğrencilerin cep telefonu numaralarına mesaj yoluyla iletileceğini bildirdi. Ayrıca, başvuru yapanların TC No’su ile de www.pamukkale.bel.tr adresinden sorgulama yapabileceği bildirildi.

EĞİTİM YARDIMI ALMAYA HAK KAZANAN ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE!

Belediyeden yapılan açıklamada, eğitim yardımı almaya kazanan öğrencilerin herhangi bir banka şubesinden öğrenci adına açılan hesap IBAN numarasının yazılı olduğu dekont ile birlikte nüfus cüzdanı fotokopisini 7 Kasım Çarşamba günü mesai bitimine kadar, 15 Mayıs Mahallesi Atatürk Caddesi Ek Hizmet Binası 2.Kat’ta bulunan Pamukkale Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’ne teslim etmeleri istendi. Bu tarihe kadar istenilen evrakları teslim edilmeyen öğrencilerin yerine yedek listeden değerlendirme yapılacağı, burs almaya hak kazananların sonuç bilgisinin cep telefonu numaralarına mesaj yoluyla iletileceği belirtildi.