23.04.2019, Salı
8 °C / 23 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. PAMUKKALE
  4. /
  5. Pamukkale’de Vosvos Festivali

Pamukkale’de Vosvos Festivali

Haber Merkezi - 27 Ekim 2018 Cumartesi - 18:28 Pamukkale’de Vosvos Festivali

Pamukkale Belediyesi’nin ilçenin tanıtımına katkı sunmak amacıyla bu yıl ilkini gerçekleştirdiği “Pamukkale Belediyesi Vosvos Festivali” renkli görüntülere sahne oldu.

Pamukkale ve Karahayıt’ın tanıtımı amacıyla düzenlenen “Pamukkale Belediyesi 1.Vosvos Festivali” gerçekleştirildi. Festivale Türkiye’nin dört bir yanından 100’den fazla Vosvos Derneği üyesi katıldı. Karahayıt’ta kamp kuran vosvos severler, ilk gün Karahayıt’dan başlayıp Pamukkale’de Kocaçukur’da tamamlanan Cumhuriyet Konvoyu gerçekleştirdi. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’in de katıldığı Cumhuriyet Konvoyu, halkın yoğun ilgisiyle, renkli görüntülere sahne oldu.

Pamukkale Belediyesi 1.Vosvos Festivali’nin ikinci gününde, Karahayıt Kent Ormanı önündeki alanda kamp kuran vosvos severlerle birlikte kahvaltı yapan Gürlesin, kahvaltının ardından festivale katılan vosvos derneklerine plaket takdim etti.

ŞENTÜRK: BAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUZ

Denizli Vosvos Kulübü Başkanı Önder Şentürk, törende yaptığı konuşmada “Bu bizim hayalimizdi. Çevre illere gidiyorduk ama Denizlimizde böyle bir festivalimiz yoktu. Bu anlamda bizlere destek olduğu Pamukkale Belediye Başkanımız Hüseyin Gürlesin’e çok teşekkür ediyorum. Kampçılık zordur, ama Sayın Başkanımız bize bütün imkânlarını seferber etti. Biz bir daha ki yıla, daha sonraki yıllarda festivalimizin devam ederek, geleneksel hale gelmesini temenni ediyorum” dedi.

GÜRLESİN: GELENEKSEL HALE GETİRMEK İSTİYORUZ

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin ise, Pamukkale’nin bir turizm ilçesi olduğunu söyleyerek, tanıtım amaçlı birçok farklı etkinlik gerçekleştirdiğini belirtti. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Pamukkale’yi tüm dünyanın tanıdığını, aynı şekilde de Karahayıt’ın tanınması için çalıştıklarını söyleyen Gürlesin, “Bizler turizm ilçesiyiz. Bize göre hazine değerinde olan bölgedeyiz. Bu bölgenin tanıtılması gerekiyor. Hedefimiz, Pamukkale kadar Karahayıt’ımızın da tanınması. İlk yapıyoruz ama ilk defa olmasına rağmen oldukça güzel bir katılım oldu. Amacımız bu güzel etkinliğin gelecek yıllarda da devam ettirerek, geleneksel hale gelmesi. İmkanlarımız ne varsa sizlere sunmak bizim görevimiz. Bizler yeni kurulan bir belediye olmamıza rağmen, her alanda hizmet vermeye çalışıyoruz. Bu tarihlere denk getirme sebebimiz 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı. Bu güzel festivalle, Cumhuriyet Bayramı etkinliklerine katkı vermek, coşku katmak istedik” diye konuştu.

VOSVOS SEVERLER MEMNUN KALDI, TEŞEKKÜR ETTİ

Pamukkale Belediyesi 1.Vosvos Festivali’ne katılan vosvos severler, Denizli’de ilk defa gerçekleştirilen bu etkinlik için Pamukkale Belediyesi’ne teşekkür etti. Denizli Vosvos Kulübü üyelerinden Osman Şipal, “Karahayıt ve Pamukkale’yi tanıtma amacıyla bir festival düzenlendi. Bu yıl ilki oldu. Denizli’miz için çok güzel bir etkinlik oldu. Pamukkale Belediye Başkanımıza teşekkür ederiz” dedi.

Uğur Kırkpınar, Denizli’ye böyle güzel bir etkinliğin yakıştığını söylerken, Antalya’dan gelen Ahmet Oksal da “Vosvos kültürünü yaşattıkları için sayın Pamukkale Belediye Başkanına teşekkür ediyorum. Pamukkale’nin, Karahayıt’ın, Denizli’nin tanıtımı için güzel bir etkinlik olmuş. Herşey çok güzeldi” dedi. İzmir’den gelen Hatice Buse Baran ise “Daha önce Türkiye’nin birçok ilinde vosvos etkinlikleri oldu. Denizli’de olmamıştı. Bizde destek amaçlı geldik. Çok güzel ağırlandık. Pamukkale Belediyesi’ne teşekkür ediyoruz” dedi.

CUMHURİYET KONVOYU, BAYRAM COŞKUSU YAŞATTI

Pamukkale Belediyesi 1.Vosvos Festivali, Karahayıt Kent Ormanı önündeki yeşil alandaki konuşmalar ve plaket takdiminin ardından Cumhuriyet Konvoyu düzenlendi. Karahayıt’tan başlayan konvoy, 50’e yakın vosvos’un katılımıyla Pamukkale Travertenleri önüne Kocaçukur’da sonlandı. Kocaçukur’da, göletin önünde vosvoslarla birlikte toplu fotoğraf çekiminin ardından etkinlikler, Karahayıt’ta devam etti.