22.05.2019, Çarşamba
18 °C / 30 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. PAMUKKALE
  4. /
  5. Pamukkale’de üstyapı çalışmalarında sona yaklaşıldı

Pamukkale’de üstyapı çalışmalarında sona yaklaşıldı

Haber Merkezi - 4 Aralık 2018 Salı - 11:41 Pamukkale’de üstyapı  çalışmalarında sona yaklaşıldı

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, 85 milyon TL bütçe ayırarak başlattıkları üstyapı yatırımında sona yaklaşıldığını belirtti. Gürlesin, “Altyapıları tamamlanan Deliktaş, İncilipınar, Fatih ve Cumhuriyet Mahallelerinde geçtiğimiz yılın Kasım ayında başlatılan çalışmalarda sona yaklaştık” dedi.

Büyükşehir Belediyesi tarafından altyapısı tamamlanan mahallelerde, 2017 yılı Kasım ayında üstyapı için 85 milyon TL bütçeyle, ilçede nüfusun yoğun olduğu Fatih, İncilipınar, Deliktaş ve Cumhuriyet mahalllerinde çalışmalara başladı. Konuyla ilgili açıklama yapan Gürlesin, “Bir ilçe belediyesi olarak, merkez mahallelerimiz ile en uzak kırsal bölgedeki mahallelerimizin eşit güzelliğe kavuşması için var gücümüzle çalışıyoruz. Tüm rutin işlerimizi titizlikle yerine getiriyoruz. Bunlarla birlikte vizyon projelerimizi birer birer tamamlıyoruz. Büyükşehir belediyemizin sorumluluğunda olan altyapıları tamamlandığı mahallelerimizde de üstyapı çalışmalarımızı başlatıp, vatandaşlarımızı mağdur etmeden en kısa sürede tamamlayarak hizmete sunuyoruz” dedi.

DELİKTAŞ MAHALLESİ’NDE ÇALIŞMALAR TAMAMLANDI

Üstyapı çalışmalarına Deliktaş Mahallesi’nden başlayan Pamukkale Belediyesi, 21 km uzunluğunda bir alan içerisinde 94 sokağı ve 4 ana caddede çalışmalar, 8 etap halinde tamamlandı. 200 bin metrekare parke taşı, 29 bin metrekare kaldırım alanı, 22 bin metre bordür, 30 bin metrekare asfalt yol yapıldığını, çalışmaların planlanandan daha erken bir sürede tamamlandığını ifade eden Gürlesin, “Yaklaşık 12 bin insanımızın yaşadığı Deliktaş Mahallesinde üstyapı çalışmalarımızı tamamladık. Sadece son rötuşları ve kontrollerimizi yapıyoruz” diye konuştu.

İNCİLİPINAR MAHALLESİ’NDE ÇALIŞMALAR 1,5 AY ERKEN BİTTİ

Büyükşehir Belediyesi tarafından, Pamukkale ilçesinde altyapısı tamamlanan her sokağa ve caddeye girerek üstyapı çalışmalarını gerçekleştirdiklerini Gürlesin, “15 bin 790 vatandaşımızın yaşadığı İncilipınarmahallemize ayırdığımız bütçe 20 Milyon TL ve burada çalışmalarımızı 8 etap halinde tamamladık.İncilipınar Mahallesi’nde alan gerçekten geniş ve yoğun bir nüfusun yaşadığı bölge, burada yaklaşık 23 km’lik alanda, toplamda 145 sokak, 5 cadde, 1 bulvarda üstyapı çalışmalarımızı belirlediğimiz süreden 1,5 ay erken tamamladık. İncilipınar aynı zamanda, ilimizin de merkez mahallesi konumunda olmasıyla birlikte, ulaşım ağı noktasında çok önemli bir noktada bulunuyor. Çalışmalarımızı tamamlarken, bunu da dikkate alarak, vatandaşımızı mağdur etmeden, hızlı bir şekilde çalışmalarımızı bitirdik. Hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

FATİH MAHALLESİ’NDE ÜSTYAPI ÇALIŞMALARININ YÜZDE 90’I BİTTİ

Gürlesin, Fatih Mahallesi’nde 13 etap olarak planladıkları üstyapı çalışmalarının 11 etabının tamamlandığını, toplamda 187 sokağı kapsayan, 300 bin metrekare parke taşı, 42 bin metre bordür, 48 bin metrekare asfalt yol yapımı yapılması öngörülen çalışmaların yüzde 90’lık bir kısmın bitirildiğini belirtti. “Üstyapı çalışmalarında en önem verdiğimiz nokta vatandaşın mağdur olmaması. Bunun için çalışmaları etap etap yapıyoruz. İlçemizde altyapısı tamamlanan tüm sokaklarımızda üstyapı çalışmalarımızı sürdürürken, en dikkat ettiğimiz nokta vatandaşımızın mağdur olmaması. Üstyapı çalışması demek, toz demek, çamur demek. Bizler bu tür mağduriyetleri en aza indirmek adına, bir sokakta çalışma bitmeden diğer bir sokağa başlamıyoruz. Vatandaşlarımızın günlük hayat akışlarına yansıyacak olumsuz etkileri ortadan kaldırıyoruz. Ayrıca, tüm çalışmalarımızda olduğu gibi üst yapı çalışmalarımızda da muhtarlıklarımızla sürekli iletişim halindeyiz. Halkımızla aramızda köprü görevi gören mahalle muhtarlarımızı sık sık bilgilendiriyoruz” diye konuştu.

CUMHURİYET MAHALLESİ’NDE ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Üstyapı yatırımının son ayağı olan ve yaklaşık 9 bin kişinin yaşadığı Cumhuriyet Mahallesi’nde çalışmaların devam ettiğini söyleyen Gürlesin konuşmasında, “Mahallerimizdeki üstyapı çalışmalarımız devam ederken, Pamukkale’nin merkez ilçe olması konumuyla tüm Denizli halkının ulaşım ağında önemli yer tutan cadde ve sokaklarda üstyapı çalışmalarımızı da tamamlıyoruz. Birçok önemli caddemizde üstyapı çalışmalarımızı kısa sürede tamamladık. Üstyapı çalışmalarımız sürerken, ana arter sayılan ve sorumluluk alanımızda bulunan bir çok cadde ve sokaklarımız daha da güzel bir hale geldi. Şehir merkezindeki güzelliğin tüm mahallelerimize yansıması amacıyla başladığımız üstyapı çalışmalarımızın tamamı bittikten sonra, Pamukkale daha da güzelleşecek. Büyükşehir Belediyemiz mahallelerimizde altyapı çalışmalarını tamamladıkça, bizler de derhal üstyapı çalışmalarını yaparak, bir bütün halinde ilçemiz çok daha güzel noktaya gelecek” ifadelerine yer verdi.