19.10.2019, Cumartesi
16 °C / 28 °C Denizli Hava Durumu

Pamukkale Vosvos Festivali 12-14 Temmuz’da

Haber Merkezi - 11 Temmuz 2019 Perşembe - 11:34 Pamukkale Vosvos Festivali 12-14 Temmuz’da

Pamukkale Belediyesi’nce bu yıl ikincisi düzenlenen “Pamukkale Vosvos Festivali”, 12-14 Temmuz tarihleri arasında yapılacak.

Turizm ilçesi Pamukkale’nin daha geniş kitlelere tanıtımı amacıyla düzenlenen etkinliklerden Vosvos Festivali, 12-14 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Festivale katılacak Volkswagen araç sahiplerinin buluşma noktası Karahayıt Mahallesi olacak.

FESTİVAL PROGRAMI

Festivalin ilk günü olan yarın (cuma) çeşitli illerden gelecek araçlar ve katılımcıların kayıtları yapılacak. 13 Temmuz Cumartesi günü ise kahvaltının ardından 10.30’da bisikletlerle Karahayıt ve bölgesini gezecek olan vosvoscular, 12.00-15.00 saatleri arasında Pamukkale gezisine, 15.00-18.00 saatleri arasında Karahayıt’taki etkinlik alanında çeşitli yarışmalara katılacak. Festival kapsamında iple vosvos çekme, çuval yarışı ve en güzel vosvos yarışmaların yanı sıra çocuklar için de çeşitli oyunlar organize edilecek.

Pamukkale Belediyesi 2. Vosvos Festivali kapsamında oluşturulacak konvoy, saat 18.00’de Karahayıt’tan yola çıkarak kent merkezine gelecek. Vosvoscular, üç ayrı koldan şehir içinde tur attıktan sonra 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı’nda bir araya gelecek. Ardından da İncilipınar Recep Yazıcıoğlu Parkı’na geçerek araçlarını sergileyecekler.

Festival, 14 Temmuz Pazar günü Karahayıt’ta düzenlenecek etkinliklerle sona erecek.

“TANITIM İÇİN ÖNEMLİ”

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Pamukkale ve Karahayıt’ın tanıtımını her fırsatta yapmak istediklerini belirterek, “Pamukkale ve hemen yanındaki Karahayıt turizm açısından çok önemli yerler. Bu iki turizm merkezini tanıtmak için bir çok çalışma yapılabilir. Bunlardan biri de ülke genelinde önemli bir kitleye sahip olan vosvoscular. Bu gruptaki arkadaşlarımız Pamukkale Belediyesi 2. Vosvos Festivali için ilçemize gelecek. Yaklaşık 300 kişi Karahayıt’a gelerek kamp yapacak. Bu festival Pamukkale ve Karahayıt’ın tanıtımı için çok önemli. 3 gün sürecek olan festival kapsamında 13 Temmuz Cumartesi akşamı saat 21.00’de İncilipınar Recep Yazıcıoğlu Parkı’nda düzenlenen konsere tüm halkımızı bekliyoruz” dedi.