25.04.2019, Perşembe
14 °C / 26 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. PAMUKKALE
  4. /
  5. Pamukkale Halı Saha Futbol Turnuvası’nda şampiyon...

Pamukkale Halı Saha Futbol Turnuvası’nda şampiyon Dost İstiklalgücü

Haber Merkezi - 28 Ekim 2018 Pazar - 09:56 Pamukkale Halı Saha Futbol Turnuvası’nda şampiyon Dost İstiklalgücü

Pamukkale Belediyesi’nin düzenlediği “Pamukkale’de 8. Futbol Şöleni Sonbahar 2018 Halı Saha Futbol Turnuvası”nda heyecan final grubu maçlarıyla tamamlandı. 36 takımın katıldığı turnuvada şampiyonluk kupasına İstiklal Mahallesi’ni temsil eden Dost İstiklalgücü takımı uzandı.

Pamukkale Belediyesi’nin yılda 2 kez yapılan futbol organizasyonundan biri daha tamamlandı. “Pamukkale’de 8. Futbol Şöleni Sonbahar 2018 Halı Saha Futbol Turnuvası” adıyla düzenlenen son turnuvaya 27 mahalleden 36 takım katıldı. Eleme usulü oynanan müsabakalar sonunda Dost İstiklalgücü, Akköy Çerkezspor ve Küçükderespor takımları final grubuna kalma başarısını gösterdi. Tek devreli lig usulü oynanan maçların ilkinde Dost İstiklalgücü Küçükderespor’u 6-3 yendi. Dost İstiklalgücü, İkinci maçta da Akköy Çerkezspor’u 4-2 yenerek 6 puanla Pamukkale’de 8. Futbol Şöleni Sonbahar 2018 Halı Saha Futbol Turnuvası’nda şampiyon olmayı başardı.

Turnuvanın son maçı ise ikinci ve üçüncüyü belirlemek amacıyla oynandı. Pamukkale Belediyesi tarafından yaptırılan Anafartalar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi sahasındaki maçta Küçükderespor ile Akköy Çerkezspor takımları karşılaştı. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’in de izlediği maçı 5-4’lük skorla kazanan Akköy Çerkezspor takımı turnuvanın ikinciliğini elde etti. Üçüncü ise Küçükderespor takımı oldu.

ÖDÜLLER VERİLDİ

Pamukkale’de 8. Futbol Şöleni Sonbahar 2018 Halı Saha Futbol Turnuvası’nın son maçının ardından ödül törenine geçildi. Turnuvada üçüncü olan Küçükderespor’a kupa, madalya ve 3000 TL’lik hediye çekini Pamukkale Belediye Başkan Yardımcısı Türkay Gözlükaya, Pamukkale Belediyesi Meclis Üyeleri Alparslan Albay ile İbrahim Çelebioğlu verdi.

Turnuvanın ikinciliğini kazanan Akköy Çerkezspor’un kupa, madalya ve 4000 TL’lik hediye çekini Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Dilaver Yardım, AK Parti Pamukkale Gençlik Kolları Başkanı Nail Şan ve Gençlik Spor Pamukkale İlçe Müdürü Zafer Akçay teslim etti.

Turnuvada görev yapan hakemlerin atamasını yapan İl Hakem Kurulu’nun plaketini Serkan Yavaş, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’in elinden aldı. Turnuvada güveliği sağlayan Pamukkale Belediyesi Güvenlik Müdürü Ali Rıza Özcan ve Güvenlik Amiri Murat Karasu’ya plaketlerini Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin verdi. Başkan Gürlesin, 21 golle turnuvanın gol kralı olan Küçükderesporlu Yavuz Çil’in kupasını da teslim etti.

“BÜYÜK COŞKU YAŞANDI”

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, turnuvanın ödül töreninde yaptığı konuşmada, “Pamukkale Belediyesi olarak geleneksel hale getirilen futbol şölenimizin sekizincisini anlımızın akıyla tamamlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu turnuvamıza 27 mahalleden 36 takım katıldı. Rakiplerini eleyerek final grubuna kalan 3 takım şampiyonluk için mücadele etti. Sonunda Dost İstiklalgücü takımı şampiyon oldu. Ben bu turnuvaya katılan tüm takımlara teşekkür ederken, dereceye giren takımları da kutlarım. Müsabakalardaki amacımız mahalleler arasında kaynaşmayı ve dayanışmayı amaçlamak. Ayrıca gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak durması ve belediyemiz tarafından yapılan halı sahaları aktif olarak kullanılması. Biz turnuvamızı ilkbahar ve sonbaharda olmak üzere yılda 2 kez yapmaya devam edeceğiz. Centilmence başlayıp, yine öyle biten turnuvamızda emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

Pamukkale’de 8. Futbol Şöleni Sonbahar 2018 Halı Saha Futbol Turnuvası’nda mutlu sona ulaşan Dost İstiklalgücü takımının kupa, madalya ve 5000 TL’lik hediye çekini, konuşmasının ardından Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin verdi.

Dost İstiklalgücü sporcuları şampiyonluk sevincini doyasıya yaşadı. Ödül töreni sonunda derece giren tüm takımlar ile protokol üyeleri birlikte günün anısına objektif karşısına geçtiler.