22.04.2019, Pazartesi
4 °C / 17 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. PAMUKKALE
  4. /
  5. Pamukkale Belediyesi’nin eğitim yardımı için son...

Pamukkale Belediyesi’nin eğitim yardımı için son gün cuma

Haber Merkezi - 26 Eylül 2018 Çarşamba - 15:48 Pamukkale Belediyesi’nin eğitim yardımı için son gün cuma

Pamukkale Belediyesi’nin ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik yapacağı eğitim yardımının başvuruları 28 Eylül Cuma günü sona erecek. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Her yıl yaptığımız gibi bu yıl da 8 ay sürecek olan eğitim yardımımızdan faydalanmak isteyen vatandaşlarımız başvurularını Cuma günü mesai bitimine kadar yapmalılar” dedi.

Pamukkale Belediyesi’nin ilçede bulunan okullara ve öğrencilere verdiği eğitim yardımı başvurularında sona yaklaşıldı. Geleceğe yön verecek çocukların eğitimlerine katkıyı hiçbir zaman esirgemediklerini belirten Gürlesin, ihtiyaç sahibi ailelere destek olmak amacıyla yaptıkları eğitim yardımı için son günün 28 Eylül Cuma olduğunu belirtti. Başkan Gürlesin, toplamda 2500 öğrenciye 1 milyon 600 bin TL’lik eğitim desteği yapacaklarını ve ailelerin eğitim yardımı başvuru için geç kalmamalarını önererek, “1250 lise öğrencisine 8 ay boyunca 90 TL, yine 1250 ortaokul öğrencisine 8 ay boyunca aylık 70 TL eğitim desteği yapacağız. Pamukkale Belediyesi olarak geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza desteğimiz her zaman sürecektir” diye konuştu.

EĞİTİM YARDIMI BAŞVURULARINA SON GÜN CUMA

Başvurular için gerekli olan forma www.pamukkale.bel.tr adresinden ulaşılabiliyor. Eğitim yardımından faydalanmak isteyen vatandaşların, tüm evraklar ve başvuru formuyla birlikte, Atatürk Caddesi’ndeki Pamukkale Belediyesi Ek Hizmet Binası Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’ne şahsen yapması gerekiyor. Ancak internet kullanmayanlar da başvuru formlarını Pamukkale Belediyesi YSE bulunan Ana Hizmet Binası’ndan, Deliktaş Ek hizmet Binası’ndan ve Atatürk Caddesi’ndeki Ek Hizmet Binası’ndan temin edebilecek.