26.03.2019, Salı
5 °C / 20 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. PAMUKKALE
  4. /
  5. Pamukkale Belediyesi’nden şiddet mağdurlarının korunmasına destek

Pamukkale Belediyesi’nden şiddet mağdurlarının korunmasına destek

Haber Merkezi - 8 Kasım 2018 Perşembe - 15:40 Pamukkale Belediyesi’nden şiddet mağdurlarının korunmasına destek

Pamukkale Belediyesi, ilçe sınırları içindeki 5 kadın ve çocuk konuk evinin çeşitli giderlerini karşılayacak. Bu konuda Pamukkale Belediyesi ile Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü arasında bir protokol imzalandı.

Pamukkale Belediyesi, daha çok şiddet mağduru olan ve korunmaya muhtaç kadın ve çocukların barındığı konuk evlerine desteğini sürdürüyor. Geçtiğimiz yıl olduğu gibi, bu yıl da bu kişilerin kaldıkları evlerin çeşitli giderleri Pamukkale Belediyesi tarafından karşılanıyor.

İlçe sınırları içinde yer alan 5 kadın ve çocuk konuk evinin ihtiyaçlarının karşılanmasının devamı için, Pamukkale Belediyesi ile Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü arasında yeni bir protokol yapıldı. İmza töreni Denizli Valiliği’nde gerçekleştirildi.

GÜRLESİN: HASSASİYETİMİZ DEVAM EDECEK

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Süleyman Erdoğan, törendeki konuşmasında, “Pamukkale Belediyesi geçtiğimiz yıldan bu yana bir kadın konuk evi ve dört tanede çocuk evinin kiralarını düzenli olarak ödedi. Bu destek bizim için çok önemli. Bize bu konuda destek veren Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’e teşekkür ederim” dedi.

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin ise, 4 yıllık bir belediye olmalarına rağmen birçok konuda vatandaşa hizmet verdiklerini ifade ederek, “2017 imzalanan protokolle 2018 yılında Kadın konuk evi 4 adet çocuk evi destekledik. Bu destek 2019 yılında da devam edecek. Amacımız toplumumuzda şiddet mağduru kadınlarımıza ve çocuklarımıza sahip çıkmak. Sosyal Hizmetler Müdürlüğümüz içinde hassas bir konu olduğu içinde onlarla ortak bir çalışmayla bu görevimizi yerine getirmek istedik. Olmasını istemiyoruz ama şiddet mağduru olan kadın ve çocuklarımızın topluma kazandırılmaları için gereken ne varsa yaptık, yapmaya devam edeceğiz. Pamukkale belediyesi olarak bu konulardaki hassasiyetimiz bugüne kadar olduğu şekliyle inşallah bundan sonrada devam edecektir. Ben hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

KARAHAN: PAMUKKALE BELEDİYEMİZİN HASSASİYETİ BİZİ MUTLU EDİYOR

Valisi Hasan Karahan da toplumsal konularda belediyelerin duyarlı davrandığını kaydederek, “Belediyelerimiz bu konuda gayret ediyor. Ama Pamukkale belediyemizin özel hassasiyeti var bu da bizi mutlu ediyor. Çocuk ve kadınlarımızın bu hizmetten en şekilde yararlanması için hem kamu olarak Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüz, hem de belediyelerimizin desteğini her zaman bekliyoruz. Denizli bu konuda gerçekten örnek bir şehir. İnşallah aynı hassasiyetle devam edeceğiz. Önemli olan bu tür toplumsal sorunların hiç olmaması tabi. Ama insanın olduğu yerde bu da oluyor. Bizim için önemli olan bunu asgariye düşürmek ve korunmaya muhtaç çocuk ve kadınlarımızı devlet olarak en iyi şekilde koruyabilmek. Onun gereğini de en şekilde yapmak için çalışıyoruz” ifarelerini kullandı.

Konuşmaların ardından protokol Vali Karahan, Başkan Gürlesin ve Erdoğan tarafından imzalandı.