19.06.2019, Çarşamba
19 °C / 26 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. PAMUKKALE
  4. /
  5. Pamukkale Belediyesi’nden Gökpınar’a Kuran kursu

Pamukkale Belediyesi’nden Gökpınar’a Kuran kursu

Haber Merkezi - 4 Ocak 2019 Cuma - 17:25 Pamukkale Belediyesi’nden Gökpınar’a Kuran kursu

Pamukkale Belediyesi, Gökpınar Mahallesi’ndeki Yeni Cami altında yer alan Berre Fatıma Sabah Kuran Kursu’nu 400 bin lira harcamayla hizmete sundu.

Daha önce birçok mahallede camilerde tadilat ve benzeri destekler sağlayan Pamukkale Belediyesi, bu kez Gökpınar Mahallesi’nde yapılan Kuran kursuna katkıda bulundu. Gökpınar Mahallesi Yeni Cami altında daha önce atıl durumda olan yer, Kuran Kursu olarak düzenlendi. Hacı Ömer Sabah ile Pamukkale Belediyesi işbirliğinde, hayırseverin trafik kazasında hayatını kaybeden torunu Berre Fatıma Sabah’ın adını taşıyan Kuran kursunun açılışı yapıldı.

Açılış törenine AK Parti Grup Başkanvekili Denizli Milletvekili Cahit Özkan, Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, AK Parti İl Başkanı Necip Filiz, AK Parti Pamukkale İlçe Başkanı Uğur Gökbel, Pamukkale İlçe Kadın Kolları Başkanı Zehra Karabay, Pamukkale Müftüsü Nihat Sevil, Pamukkale Belediye Meclisi’nin üyeleri, mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Daha önce atıl durumda olan Gökpınar Yeni Cami’nin bodrumu yenilenerek, 4-6 yaş grubu öğrenciler için sınıf ve oyun salonu ile birlikte, yetişkinler için 2 sınıf, toplantı salonu, mutfak, abdest alma yerleri ve bir çok yeni alanlar oluşturuldu. Yaklaşık 350 metrekarelik alana sahip olan Gökpınar Mahallesi Berre Fatıma Sabah Kuran Kursu toplam 400 bin TL’ye mal oldu.

TORUNUNUN ADI VERİLDİ

Hayırsever Hacı Ömer Sabah, törende yaptığı konuşmada, 2005 yılında Kaklık’ta meydana gelen trafik kazasında oğlu ve torununun hayatını kaybettiğini, daha önce cami ve Kuran kursu ile oğlunun adını yaşattığını, şimdi de Berre Fatıma’nın adını yaşatacak olmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Pamukkale İlçe Müftüsü Nihat Sevil ise, her mahalle Kuran kursu açmak için çalışmaların devam ettiğini söyleyerek, “4-6 yaş grubu çocuklara yönelik Kur’an kursumuzun yapılmasında destekleri için hayırseverimiz ve Pamukkale Belediyesi’ne teşekkür ederim. Bu ilçemizdeki 34. Kuran kursumuz oldu” dedi.

“GEREKEN NE VARSA YAPTIK”

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin de, halkın her kesimine yönelik çalışmalara imza attıklarını belirterek, şunları kaydetti:

“Biz doğumda ölüme kadar halkımızın her zaman yanında olduk. Bir çok önemli projeleri daha yeni kurulmuş bir belediye olarak kalıcı eserler bırakmak için çalıştık. Kuran kursları bence çok önemli. Çünkü 4-6 yaş grubundaki çocuklarımız ve hanımlar Allah’ın kelamını öğreniyorlar. Hayırsever Hacı Ömer Sabah amcamız bu düşüncesini bize ilettiğinde biz de gerek ne varsa fazlasıyla yaparak geleceğe bu eseri bırakmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Biz bu ve benzeri bir çok çalışmayı fazlasıyla yaptık ve halkımızın hizmetine sunduk. Bu tür maneviyatı yüksek işlere vesile olmak herkese nasip olmaz. Biz bir çok çalışmanın yanında maneviyat içeren bu tür hizmetleri de vatandaşlarımıza sunduk. Açılan bu Kuran kursumuz, Gökpınar Mahallemize, Pamukkale ilçemize ve Denizli’ye hayırlı uğurlu olsun.”
Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu da, hayırsever Hacı Ömer Sabah ile Pamukkale Belediyesi’nin el ele vererek böyle güzel bir eseri ortaya çıkardığını kaydederek, “Bu tür yerler çok önemli. Daha 4-6 yaşlarında çocuklarımıza Kur’an öğretmek için bu yerler gerekli. Hayırseverimiz ve Pamukkale Belediyesi iş birliği ile halkımızın hizmetine sunulan bu hizmet için emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

DUALARLA AÇILDI

Ak Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan da, “Kendini bilen rabbini bilir” düşüncesini şiar edinildiğini söyleyerek, “Hacı Ömer Sabah hayırseverimiz ve Pamukkale Belediyesi’nin ortaya çıkardığı bu eser dinimizin geleceğimiz olan çocuklarımıza öğretildiği bir eser. Burada evlatlarımız dinimizi ve Peygamberimizi öğrenip, ona göre yaşayacak. Hem hayırseverimizin hem de Pamukkale Belediyesi’nin bu eseri sadaka olarak kabul edilerek hayırlara vesile olmasını diliyorum” diye konuştu.

Konuşmanın ardından İl Müftü Vekili Hasan Hüseyin Ortanca’nın dualarıyla Gökpınar Mahallesi Berre Fatıma Sabah Kuran Kursu’nun açılış kurdelası kesildi. Açılışın ardından katılımcılar kursu gezerek bölümlerle ilgili bilgiler aldı. Burada yer alan çocuklarla yakından ilgilenn protokol üyeleri derslikleri de gezdi.

Bu arada Gökpınar Yeni Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Ertuğrul Abaş, desteklerinden dolayı Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’e teşekkür plaketi verdi. Pamukkale İlçe Müftüsü Nihat Sevil hayırsever Hacı Ömer Sabah ile Ak Parti Grup Başkanvekili ve Denizli Milletvekili Cahit Özkan’a plaket vererek teşekkür etti.