19.05.2019, Pazar
15 °C / 30 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. PAMUKKALE
  4. /
  5. Pamukkale Belediyesi’nden AKUT’a bina desteği

Pamukkale Belediyesi’nden AKUT’a bina desteği

Haber Merkezi - 7 Aralık 2018 Cuma - 16:37 Pamukkale Belediyesi’nden AKUT’a bina desteği

Pamukkale Belediye Meclisi aralık ayı olağan toplantısından, gönüllülük esasına göre çalışan ve arama-kurtarma çalışmaları gerçekleştiren AKUT’a destek kararı çıktı. Bu kapsamda, Kınıklı’da bulunan park içindeki bina AKUT’a tahsis edildi.

Pamukkale Belediye Meclisi, aralık ayı olağan toplantısında, Kınıklı Mahallesi 6007 Sokak No: 5 adresindeki park alanı ile içinde bulunan yapının bedelsiz olarak 5 yıllığına Arama Kurtarma Derneği’ne (AKUT) tahsis edilmesine karar verdi.

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, AKUT’un yer tahsisi konusundaki talebini değerlendirip araştırma yaptıklarını ve en uygun yer olarak Kınıklı 6007 Sokak No: 5 adresinde bulunan parkı gördüklerini söyledi. “Bana göre bunun bugüne kadar almış olduğumuz en önemli kararlardan bir tanesi olacağını düşünüyorum” diyen Gürlesin, şöyle devam etti:

“AKUT Derneğimize verdiğimize 5 yıllığına tahsis ettiğimiz bu park ve içindeki yapı, alanın çok küçük olmasından dolayı bir işletme kurulması mümkün değildi. Atıl durumda bekliyordu. İlçemizin en merkezi mahallelerinden olan Kınıklı Mahallemizde olan bu atıl alanı en iyi bu şekilde değerlendirebileceğimize karar verdik. Hem AKUT gibi kamu yararına çalışan bir derneğin, Kınıklı Mahallesi gibi merkezi bir bölgede olması hem toplumumuzda farkındalık oluşturmak adına hem de olası bir afet durumunda her noktaya en hızlı ve rahat bir şekilde ulaşım sağlanabilmesi açısından önemliydi. Burada derneğimize 5 yıllığına yer tahsisini gerçekleştirdik. Ama desteğimiz bununla da kalmayacak. Oradaki binanın onarılmasından, peyzaj çalışmasına, seminer, eğitim çalışması verilmesinde okullarımızın derneğimize getirilmesi noktasında araç desteğine kadar desteklerimiz olacak. AKUT’un olağanüstü masrafa girmesini istemiyoruz.”

AKUT EĞİTİMLER YAPACAK, BELEDİYE DESTEKLEYECEK

Arama Kurtarma Derneği (AKUT) ile Pamukkale Belediyesi işbirliğinde ortak hizmet projesi gerçekleştirmek, olası afetlere karşı eğitim çalışması amacıyla “Toplum Bilinçlendirme Seminer ve Eğitim Merkezi”de kuracaklarını söyleyen Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Okullarımıza, gençlerimize ve bu konuya duyarlı vatandaşlarımıza olası afetlere karşı eğitim çalışması konusunda ilgili derneğimiz ile karşılıklı protokol yapılması noktasında ön hazırlıkları tamamladık. Meclisimize bu konuyla ilgili bilgimizi de verdik. Aralık Ayı Meclisimizden de, protokol yapılması ve protokolün imzalanması için Belediye Başkanı olarak tarafımıza imza yetkisi verildi. Oy birliği ile alınan bu kararın hayırlara işlere vesile olacağına inanıyorum. Pamukkale Belediyesi olarak, önceliğimiz her zaman vatandaşımıza hizmet etmek. Bu noktada da AKUT ile birlikte yepyeni projelerimizi en kısa sürede gerçekleştirebilmek için ‘Toplum Bilinçlendirme Seminer ve Eğitim Merkezi’mizi en geç 10 Mart 2019 tarihine kadar açışını gerçekleştirmek. Amacımız halkımıza en kısa sürede olası afet durumlarına göre eğitim çalışmasını vermeye başlamak istiyoruz. Meclisimizden çıkan bu kararın tekrardan hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.