22.04.2019, Pazartesi
4 °C / 17 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. PAMUKKALE
  4. /
  5. Pamukkale Belediyesi Tokat Caddesi’ni yeniledi

Pamukkale Belediyesi Tokat Caddesi’ni yeniledi

Haber Merkezi - 15 Ekim 2018 Pazartesi - 12:25 Pamukkale Belediyesi Tokat Caddesi’ni yeniledi

Pamukkale Belediyesi, İncilipınar Mahallesi’ndeki Tokat Caddesi yeniledi. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, iki etap halinde 1,5 aylık çalışmayla caddede büyük değişim yaşandığını söyleyerek, “Tokat Caddesi kısa sürede yeni halini aldı. Yapılan çalışmalarla bu cadde Pamukkale’ye çok yakıştı” ifadesini kullandı.

Pamukkale Belediyesi, 85 milyon liralık bütçe ile Deliktaş, İncilipınar ve Fatih mahallerinde üst yapı atağı başlattı. Bu çerçevede birçok cadde ve sokak değişim yaşandı. İncilipınar Mahallesi sınırları içinde bulunan ve adını Denizli’nin kardeş şehirlerinden biri olan Tokat’tan alan cadde de bunlardan birisi oldu. İncilipınar Caddesi’ni Acıpayam karayoluna bağlayan ve Ulus Caddesi ile kesişen Tokat Caddesi’nde üst yapı çalışmaları 2 etap halinde yapıldı.

TOPLAM 1.8 MİLYON LİRA HARCANDI

Pamukkale Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Tokat Caddesi’nde 2 farklı zamanda çalışmalar yaptı. İlk etap Ulus Caddesi’ni Acıpayam karayoluna bağlayan 550 metre uzunluğundaki bölümde gerçekleşti. 29 günde tamamlanan çalışmalarda toplam bin 200 ton asfalt kullanıldı. Bordur taş, traverten döşeme ve asfaltın altına RC beton uygulaması gerçekleştirildi.

İlk etabın ardından İncilipınar Caddesi’ni Ulus Caddesi’ne bağlayan 250 metrelik bölümde üst yapı çalışmaları başladı. 20 Temmuz’da başlayan çalışmalar 6 Ağustos’ta tamamlandı. Sadece 15 günde yapılan çalışmalardan sonra cadde trafiğe açıldı. 400 ton asfaltın kullanıldığı bu bölümde yine bordür taş, traverten döşeme ve asfaltın altına RC beton uygulaması yapıldı. 2 ayrı etap halinde Tokat Caddesi’nde yapılan çalışmaların maliyeti ise 1 milyon 800 bin lira oldu. Tokat Caddesi’ndeki çalışmalarda Pamukkale Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri yoğun mesai harcayarak çalışmaları erken tamamladı. Vatandaşlar ise bu caddenin açılmasıyla İncilipınar Caddesi’nden hem Ulus Caddesi’ne hem de Acıpayam Asfaltı’na daha kolay bir şekilde ulaşabiliyor.

“ÖNEMLİ OLAN HALKIN MEMNUNİYETİ”

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, üst yapı konusunda çok titiz çalışmalar yaptıklarını, bu konuda halkın memnuniyetini önemsediklerini belirten Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, şunları söyledi:

“Biz, ilçe genelinde yapılan tüm çalışmaları bir an önce tamamlayarak halkımızın kullanımına açmayı hedefliyoruz. Bu nedenle mümkün olan en kısa sürede çalışmaları tamamlamak için yoğum çaba harcıyoruz. Buna en güzel örnek ide Tokat Caddesi oldu. Toplam 800 metre olan bu caddede tüm çalışmalar 2 etap halinde yaklaşık 1,5 ay sürdü. Bu cadde yeni haliyle Pamukkale’ye yakıştı. Biz ilçe sınırları içinde yer alan tüm caddelerde aynı titizlikte çalışarak vatandaşlarımızın kullanımına açmak için çalışıyoruz. İlçe sınırları içinde yer alan Deliktaş, İncilipınar ve Fatih mahallerindeki çalışmalar için 85 milyon liralık bütçe ile çalışama yaptık. Bu çalışmaların hepsi Pamukkaleli vatandaşlarımız için yapılıyor. ‘Pamukkale’de yaşamak ayrıcalıktır’ sloganı çerçevesinde çalışmalarımıza devam edeceğiz.”