22.08.2019, Perşembe
21 °C / 35 °C Denizli Hava Durumu

Pamukkale Belediyesi kalite belgesini aldı

Haber Merkezi - 26 Ocak 2019 Cumartesi - 22:34 Pamukkale Belediyesi kalite belgesini aldı

Pamukkale Belediyesi, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) denetimlerinin ardından “IQNET ve TS EN 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi” almaya hak kazandı.

Pamukkale Belediyesi, 4 farklı konuda yapılan ve 1 yıl süren denetimler sonunda, Büyükşehir Belediyesi’nden sonra Denizli’de IQNET ve TS EN 9001:2015 kalite belgesi almaya hak kazanan ikinci, Türkiye genelinde ise 32. belediye oldu.

Pamukkale Belediyesi’ne belgesi Pamuk Kafe’de düzenlenen törenle verildi. Törene Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, TSE Ege Bölgesi Koordinatörü Kürşat Yılmaz, TSE İzmir Belgelendirme Müdürü Ahmet Namlı, TSE Denizli Belgelendirme Müdürü Yücel Akça, belediye birim müdürleri ile belediye personeli katıldı.

TSE Ege Bölgesi Koordinatörü Kürşat Yılmaz, törende yaptığı kouşmada, uluslararası düzeyde kalite yönetim sisteminin bir simgesi olan “IQNET ve TS EN 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi”ni takdim etmenin sevincini yaşadıklarını belirtti.

Pamukkale Belediye Başkanı Gürlesin de belgenin yeni kurulmuş bir belediye için gurur verici olduğunu ifade ederek, “Göreve geldiğimiz günden bu yana hedefimiz Pamukkale Belediyesi’nin kalite yönetiminin iyi bir noktaya getirilmesi, vatandaş memnuniyetini sağlamaktı. Bizlerin çalışmalarını yaklaşık bir yıl boyunca 4 çalıştay inceledi, denetledi. Bu denetimler sonunda belgemizi aldık. Bizim için bu gurur tablosu. TSE’ye bugüne kadar 31 belediye bu belgeyi almış biz 32.belediyeyiz” dedi.