20.05.2019, Pazartesi
20 °C / 33 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. PAMUKKALE
  4. /
  5. Pamukkale Belediye Başkanı Gürlesin’den açılışlı veda

Pamukkale Belediye Başkanı Gürlesin’den açılışlı veda

Haber Merkezi - 9 Mart 2019 Cumartesi - 23:20 Pamukkale Belediye Başkanı Gürlesin’den açılışlı veda

Pamukkale Belediyesi’nin Seyir Tepesi projesinde ilk etap açılışı Şelale Bahçe ile gerçekleştirildi. Gürlesin’in veda açılışı olan törende, Yusuf Güney ve Naira konser verirken, lazer gösterileri de dikkat çekti.

Son bir değişiklikle “Pamukkale Belediyesi Millet Bahçesi Seyir Tepesi” ismi verilen projede, Şelale Bahçe’nin açılışı yapıldı. Törene Vali Hasan Karahan, AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, AK Parti milletvekilleri Şahin Tin, Ahmet Yıldız ve Nilgün Ök, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

“TARİHE ÇOK ÖNEMLİ NOTLAR DÜŞTÜK”

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, törendeki konuşmasında, “2014-2019 yılları için Pamukkale ilçesinde belediye başkanı olarak bana verilen emanete karşılık başkan yardımcılarım ve meclis üyeleri ile tüm çalışma arkadaşlarımızla birlikte çok önemli projelere imza attık. Sağlıktan eğitime, turizmden çevreye kadar ilçede yaşayan vatandaşlarımızın hayatına dokunduk. Bence biz tarihe çok önemli notlar düştük. Bundan dolayı onurlu ve gururluyum” dedi.

DEV HOROZ HEYKELİ MONTAJ AŞAMASINDA

Yapımı tamamlanan ve montaj aşamamasında olan dev horoz heykeline de değinen Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Kaidesi 11 metre olan 16 metrelik dev horoz heykeli montaj aşamasına geldi. Çok özel olarak üretilen bu heykel hem büyüklüğü hem de yapım şekli adına Guinness Rekorlar Kitabı’na girecek nitelikte. Bu konuda da Pamukkale’nin adını duyurmak istiyoruz. Horoz, Denizli’nin hemen hemen her yerinden görülecek ve haftanın her günü farklı bir renk ile ışıklandırılacak” diye konuştu.

ZOLAN: GÜRLESİN İZ BIRAKTI

Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ise, Hüseyin Gürlesin’in Pamukkale’ye önemli hizmetler verdiğini belirterek, “Başkan Gürlesin 2014 yılında belediye kurulur kurulmaz hizmet etmeye başladı. İl Genel Meclisi Başkanlığı tecrübesiyle ilçeye çok önemli hizmetler sundu. Halkın her kesimine dokunan bir çok projeye hayat verdi. Pamukkale Belediyesi Millet Bahçesi Seyir Tepesi bu hizmetlerden en önemlileri arasında geliyor. Bu tesis Denizli turizminin de önemli parçalarından biri olacak. Buraya gelen bir daha gitmek istemeyecek. Giden ise tekrar gelmek isteyecek. Ben 2014-2019 yılları arasında Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’in iz bırakan hizmetler yaptığına inanıyorum” ifadelerini kullandı.

MİLLETVEKİLLERİNDEN ÖVGÜ

AK Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök , Pamukkale Belediyesi Seyir Tepesi projesinin tamamlandığında kente ayrı bir hava katacağını söyledi.

AK Parti Denizli Milletvekili Ahmet Yıldız, Pamukkale Belediyesi Millet Bahçesi Seyir Tepesi’ne 6 ay önce geldiğini belirterek, “O zaman bu kadar etkileyici olduğunu fark etmemiştim. Ama bugün muhteşem bir eser ortaya çıktığını gördüm. Bu tür projeler Denizlimiz için büyük kazançlardır. Başkan Hüseyin Gürlesin ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Hüseyin Gürlesin’in hizmet aşkıyla yanan, büyük fedakarlık yapan önemli bir isim olduğunu kaydetti.

AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, Gürlesin’in gelecek yıllarda değerinin daha da çok anlaşılacağı dev eserleri ortaya koyduğunu ifade etti.

PLAKETLER VERİLDİ

Vali Hasan Karahan da konuşmasında Denizli’nin bölgenin en güzel illerinden biri olduğunun altını çizerek, “Denizli çok güzel günler geçiriyor. Bu ilde herkes şehrin daha da güzel olması için neler yapılacağını düşünüp güzel eserleri ortaya çıkarıyor. Millet Bahçesi de bu eserlerin başında yer alıyor. Sayın başkan bu proje için ekibiyle birlikte büyük emekler verdi. Kendisini ve ekibini kutluyor, eserin hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Orman Genel Müdürlüğü Odun Dışı Ürün ve Hizmetler Daire Başkanı Özgür Balcı’nın plaketini Denizli Orman Bölge Müdürü Mustafa Korucu’ya takdim etti. Pamukkale Belediyesi Millet Bahçesi Seyir Tepesi’nin yapımını sağlayan Makroyol A.Ş’nin sahibi Selim Özderya ile projenin çizimini yapan By Teknik firmasının yetkilisi Azer Özgür’e plaketleri Başkan Gürlesin tarafından verildi.

Plaketlerin ardından Pamukkale Belediyesi Millet Bahçesi Seyir Tepesi’nin açılış kurdelesi İl Müftüsü Ahmet Aşık’ın duaları ile kesildi.

YUSUF GÜNEY VE NAİRA COŞTURDU

Pamukkale Belediyesi Millet Bahçesi Seyir Tepesi’nin ilk etabı olan Şelale Bahçe’nin açılışında coşku konserle devam etti. Binlerce Denizlilinin katıldığı açılışın ardından ünlü sanatçı Yusuf Güney ve sevilen şarkılarını seslendirdi.

Konserin ardından ünlü sunucu Emre Tilev’in yönettiği ve Galatasaray’ın eski milli futbolcusu teknik direktörErgün Penbe, gazeteciler Hakan Çelik ve Murat Ağca ile Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin ve Denizli Orman Bölge Genel Müdürü Mustafa Korucu’nun da katıldığı panelle devam etti.

Panel sonunda Başkan Gürlesin katılımcılara plaket ve çiçek takdim etti. Gecenin finali ise Dj performans eşliğinde lazer gösterisi ve Naira Konseri ile yapıldı.