23.09.2019, Pazartesi
13 °C / 29 °C Denizli Hava Durumu

Örki, Akdeniz Belediyeler Birliği Encümeni’ne seçildi

Haber Merkezi - 13 Haziran 2019 Perşembe - 17:17 Örki, Akdeniz Belediyeler Birliği Encümeni’ne seçildi

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Akdeniz Belediyeler Birliği’nin Olağan Meclis Toplantısı’nda yapılan seçimlerde 7 kişilik encümen üyeliğine seçildi.

Pamukkale Belediyesi’nin de üyesi olduğu Akdeniz Belediyeler Birliği’nin Olağan Meclis Toplantısı yapıldı. Olağan meclis toplantısında birlik üyesi belediyelerin başkanları ve AKBB Genel Kurul Üyesi belediyelerin meclis üyeleri oy kullandı.

Tek aday olarak seçime giden Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 156 oy alarak yeniden Akdeniz Belediyeler Birliği Başkanlığına seçildi.

Bu arada, AKBB Meclisi birinci ve ikinci başkan vekili, divan kurulu, encümen üyeleri, çevre komisyonu, plan ve bütçe komisyonu ile turizm komisyonu üyeleri seçimi de yapıldı. Başkan Örki, 7 kişinin yer aldığı Encümen Üyeliği’ne seçildi.

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, üyesi olunan Akdeniz Belediyeler Birliği’nin olağan meclis toplantısına katılım sağlandığını belirterek, “31 Mart seçimlerinden sonra yapılan ilk toplantıda önemli bir görev verildi.Meclisin önemli unsurlarından biri olan Encümen’de yer alan 7 başkandan biri olarak seçildik. Burada yapılacak olan çalışmalara katkı sağlayarak Pamukkale’yi ve ilimizi en iyi şekilde temsil edeceğiz” dedi.