18.01.2020, Cumartesi
2 °C / 9 °C Denizli Hava Durumu

Mahallemizde Şenlik Var etkinliğine 15 bin çocuk katıldı

Haber Merkezi - 15 Ağustos 2019 Perşembe - 15:19 Mahallemizde Şenlik Var etkinliğine 15 bin çocuk katıldı

Pamukkale Belediyesinin çocuklara yönelik düzenlediği “Mahallemizde Şenlik Var” etkinliklerine yaklaşık 15 bin katıldı.

Pamukkale Belediyesi, bu yaz çocuklara yönelik satrançtan halk oyunlarına, yabancı dil kurslarından futbol kurslarına kadar birçok eğitici faaliyetlerin yanı sıra, küçüklerin eğlenebileceği etkinlikler de düzenledi. 14 mahallede gerçekleştirilen “Mahallemizde Şenlik Var” etkinlikleri yoğun ilgi gördü.

Çocuk nüfusunun yoğun olduğu mahallelerin merkez kabul edilerek, çevre mahallelerdeki çocuklarında ulaşımı sağlanıp her hafta birkaç mahallede eğlenceler düzenlendi. 14 mahallenin merkez seçildiği bu etkinliklerde, yaklaşık 15 bin çocuk birbirinden farklı aktivitelerle eğlendi. Bu arada katılımcılara çeşitli ikramlarda bulunuldu.

“PROJELERİMİZİN ANA TEMASI İNSANLARIMIZIN MUTLULUĞU”

Çocuklar mutlu olduğunda anne ve babaların da mutlu olacağını belirten Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Böylece bütün bireyler, toplumun her kesimi mutlu. Bizler halkımızın mutluluğu için durmaksızın çalışmaya devam edeceğiz. Pamukkale Belediyesi olarak her yaştan vatandaşımızın mutluluğu için çalışıyoruz. Her kesime hitap eden çalışmalar yaparak, Pamukkale’mizi mutlu insanların yaşadığı kent haline getiriyoruz. Tüm çalışmalarımızı bu bilinçle yapıyoruz. Bu yazı çocuklarımızın hafızasında güzel izler bırakacak bir yaz olmasını istedik. Bu nedenle de çocuklarımız için birbirinden farklı ve güzel etkinlik, kurs düzenledik. Her hafta farklı mahallelerde düzenlediğimiz çocuk şenliklerimizde bunlardan sadece birisiydi. Oyun gruplarının yanı sıra çeşitli yarışmalar ve ikramlarla çocuklarımızın yüzlerini güldürmek istedik. Her akşam, şenlik alanımızda yüzleri gülen çocuklarımızı, ailelerini gördükçe bizler de mutlu olduk. Etkinliklerimize yoğun ilgi gösteren tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.