22.04.2019, Pazartesi
4 °C / 17 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. PAMUKKALE
  4. /
  5. Gürlesin: Üstyapı çalışmalarında sona yaklaşıyoruz

Gürlesin: Üstyapı çalışmalarında sona yaklaşıyoruz

Haber Merkezi - 21 Eylül 2018 Cuma - 15:13 Gürlesin: Üstyapı çalışmalarında sona yaklaşıyoruz

İlçe sınırları içinde yer alan cadde ve sokaklardaki üst yapı çalışmalarında sona yaklaşıldığını belirten Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin,” İlçemizde cadde ve sokaklarımızın daha da güzelleşerek Pamukkale’nin imajının değiştiğini görmek bizi mutlu ediyor” dedi.

Pamukkale Belediyesi tarafından 80 milyon TL bütçeyle, 2017 yılı Kasım ayında İncilipınar, Deliktaş ve Fatih mahallelerinde başlatılan üstyapı çalışmaları devam ediyor. Pamukkale’nin merkez ilçe olması konumuyla ulaşım ağında önemli yer tutan cadde ve sokaklarda çalışmaların devam ettiğini belirten Gürlesin, Pamukkale Belediyesi’nin sorumluluk alanında bulunan Barbaros Caddesi, Şehit Doktor Munise Özcan Caddesi, Şehit Başsavcı Mustafa Alper Caddesi, Bursa Caddesi, Şehit Er Ali Taşöz, Şehit Jandarma Uzman Çavuş Eyüp Kepenek Caddesi, Tokat Caddesi ile Ulus-İncilipınar bağlantısı olan 1204-1251 Sokak, İncilipınar pazaryerinin üstü olan 1222 Sokak, Çamlık Caddesi’nin altı 6010 Sokak gibi önemli ulaşım ağı noktalarında üstyapının tamamlandığını açıkladı.

“ÖNCELİĞİMİZ HALKIMIZI MAĞDUR ETMEDEN GÜZELE KAVUŞTURMAK”

Başkan Gürlesin, İncilipınar, Deliktaş ve Fatih mahallelerinde devam eden üstyapı çalışmalarının muhtarlar aracılığıyla vatandaşların düzenli olarak bilgilendirilerek, etap etap devam edildiğini de belirterek, “Üstyapı çalışmalarımız sürerken, ana arter sayılan ve sorumluluk alanımızda bulunan bir çok cadde ve sokaklarımız daha da güzel bir hale geldi. Şehir merkezindeki güzelliğin tüm mahallelerimize yansıması amacıyla başladığımız üstyapı çalışmalarımızın tamamı bittikten sonra, bir bütün halinde ilçemiz çok daha güzel noktaya gelecek” ifadelerini kullandı.

“PAMUKKALE DAHA DA GÜZLELEŞİYOR”

Pamukkale Belediyesi tarafından yürütülen üstyapı çalışmaları kapsamında, Başsavcı Mustafa Alper Caddesi’nde yenileme çalışması, Şehit Doktor Munise Özcan Caddesi’nde 3 bin m2 parke taşı ve 7 bin 200 m2 asfaltlama ile Barbaros Caddesi’nde 3 bin m2 asfalt ve bin 300 m2 kaldırım yapıldı. Gürlesin, “Tüm çalışmalarımızda olduğu gibi üstyapı çalışmalarımızda da halkımızın memnuniyetidir. Vatandaşlarımızı sıkıntıya sokmadan, ilçemizi daha da güzel bir görünüme kavuşturmak için gayret sarf ediyoruz. Tokat Caddemiz 800 metre ve orada bin 800 ton asfalt döktük ve 5 bin 200 m2 kaldırım döşedik. Fatih Mahallemizde önemli caddelerden olan Ali Taşöz ve Eyüp Kepenek caddelerinde de 2 bin 250 ton asfalt dökerek, 6 bin 850 m2 kaldırım döşedik. Hedefimiz, daha yaşanabilir bir Pamukkale” diye konuştu.