22.04.2019, Pazartesi
4 °C / 17 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. PAMUKKALE
  4. /
  5. Gürlesin: Sosyal Market’ten bin 500 aile...

Gürlesin: Sosyal Market’ten bin 500 aile faydalandı

Haber Merkezi - 6 Kasım 2018 Salı - 12:51 Gürlesin: Sosyal Market’ten bin 500 aile faydalandı

Pamukkale Belediyesi’nin ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik hayata geçirdiği Sosyal Market’ten bugüne kadar bin 500 aile faydalandı. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Sosyal denge için kurulan marketimize başvuru sayısı 4 bini buldu. Bu başvurular içinde bin 500 kişi Sosyal Kart’tan faydalanıyor. Sosyal Market gerçek ihtiyaç sahiplerinin tencerelerinin kaynamasına destek veriyor” dedi.

Pamukkale Belediyesi tarafından 2 yıl önce hayata geçirilen ve ihtiyaç sahibi ailelere destek olunmasını amaçlayan Sosyal Market’ten bugüne kadar bin 500 aile faydalandı. Başkan Gürlesin, Sosyal Market’in, Pamukkale Belediyesi’nin Atatürk Caddesi’nde bulunan ek hizmet binasında hizmet verdiğini belirtti.

“İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ULAŞILIYOR”

İhtiyaç sahibi ailelerin gönüllerine dokunmayı amaçladıklarını söyleyen Gürlesin, “Pamukkale Sosyal Market Derneği’ni kurarak çıktığımız bu yolda, bizler elimizi güzel bir amaç için taşın altına koyduk.Dernek ile belediyemizin işbirliği ile hayırsever vatandaşlarımızın gıda bankacılığı kapsamında yaptıkları giyecek, yiyecek, temizlik gibi malzeme bağışlar, sosyal marketimiz aracılığıyla vatandaşlarımıza ulaştırıyoruz. Bu noktada da hayırsever vatandaşlarımızla ihtiyaç sahibi ailelerimiz arasında gönül köprüsü kuruyoruz. Bununla birlikte sadece gelen bağışlarla değil belediyemiz tarafından da oluşturulan bir bütçe ile sosyal marketimize yine gıda bankacılığı kapsamında destek oluyoruz” dedi.

İNCE ELENİP, SIK DOKUNUYOR”

Sosyal Market’in işleyişi hakkında bilgi veren Başkan Gürlesin, “İlçe genelindeki 68 mahalleden ihtiyaç sahibi olan vatandaşlarımızın başvuruları dikkatlice inceliyoruz. İlk olarak, Sosyal Yardımlaşma Vakfı’ndan sorgulama talep ediyoruz. Ardından, belediye ekiplerimiz ilçe sınırlarımız içinde başvuruda bulunan aileleri ziyaret ederek, yaptıkları incelemeyle yardıma muhtaç aileleri belirliyor. Bugün itibariyle, yaklaşık 4 bin ailemiz başvuru yaptı. Bizler tüm başvuru sahiplerinin hane ziyaretlerini, incelemelerini gerçekleştirdik. Bu incelemeler sonrasında da bin 500’e yakın ailemize Sosyal Marketimiz aracılığıyla destek verdik. Yine bugün itibariyle de 600 ailemiz aktif olarak Sosyal Market’ten destek almaya devam ediyor. Sosyal Kart verdiğimiz ailemizin takibini düzenli olarak gerçekleştiriliyor. Durumu düzeldikten sonra, sosyal kartının pasif hale getiriyoruz ki desteğimiz durumu düzelen aileden daha çok ihtiyacı olan ailemize destek olabilelim. Yani, biz bu konuda her başvurana değil gerçek ihtiyaç sahiplerine bu kartı veriyoruz” diye konuştu.

“SOSYAL MARKET’TE ÜRÜN YELPAZEMİZ GENİŞ”

Sosyal Kart almaya hak kazanan ailelere kart teslimini bizzat yaptığını belirten Gürlesin, , “Sosyal kartlarımıza aylık 1000 puan yüklüyoruz. Bu da bugünün parasıyla yaklaşık 250 TL oluyor. Her ay yeniden güncellenen 1000 puanla ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız ayakkabıdan, giyeceğe, deterjandan, bakliyata kadar geniş ürün yelpazesinden istediği ürünü alabiliyor. Paranın geçmediği “Sosyal Market”imizle vatandaşlarımızın gönüllerine dokunmaya devam ediyoruz. Pamukkale Belediyesi olarak farkımızda bu. Ülkemizin geleceği için aile kavramı çok önemli. Bizler de ailelerimizin zora düşerek, parçalanmasını istemiyoruz. Devletimizi temsilen Ak Partili belediye olmamızın bir gereği olarak gördüğümüz vatandaşımıza fayda sağlayan her güzel işin içinde olmaya devam edeceğiz. Her daim bölgemizdeki sıkıntılı ailelerin ellerinden tutmak istiyoruz” dedi.

KATKILAR BEKLENİYOR

Sosyal Market’e katkıların Gıda Bankacılığı Sistemi ile de destek sağladıklarını söyleyen Gürlesin, “Gıda Bankacılığı kapsamında ürünlerinizi derneğimize bağış olarak bekliyoruz. Pamukkale Belediyesi olarak hayırseverlerimizle ihtiyaç sahipleri arasında gönül köprüsü oluyoruz. Bunun için derneğimize 3 şekilde yardım yapılabiliyor. Ayni yardım denilen şekilde yapılan yardımlarda hayırseverlerimiz malzemeleri marketimize bağışlamış oluyor. Nakdi yardım ise hesap numaramıza yapılan bağışlarla gerçekleşiyor. Bunun dışında Gıda Bankacılığı sistemi ile yapılan bağışlar hayırseverlerimizin vergilerinden düşmeleri gibi avantaj da sağlıyor. Denizlili hayırseverlerin bağışlarını gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırma konusunda görev yapan Pamukkale Sosyal Market’e yapmaları yönünde çağrıda bulunuyorum” ifadelerini kullandı.

Belediyeden yapılan açıkalamada, Pamukkale Sosyal Market Derneği’ne bağışta bulunmak isteyenlerin Ziraat Bankası’nda yer alan 2143-76521567-5001 nolu hesap ve TR8300 0100 2143 7652 1567 5001 nolu İBAN numarasına bağışlarını iletebileceği belirtildi.