25.04.2019, Perşembe
14 °C / 26 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. PAMUKKALE
  4. /
  5. Gökpınar-Tekke Kapalı Pazar Yeri hizmete alındı

Gökpınar-Tekke Kapalı Pazar Yeri hizmete alındı

Haber Merkezi - 25 Ekim 2018 Perşembe - 15:03 Gökpınar-Tekke Kapalı Pazar Yeri hizmete alındı

Yapımı tamamlanan Gökpınar-Tekke Kapalı Pazar Yeri için açılış töreni gerçekleştirildi. Törende konuşan Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, , “Halkımızın ve esnaflarımızın daha rahat alış veriş imkanı bulmaları için yapılan pazar yerimiz hayırlı olsun” dedi.

Mahallelilerin talebi doğrultusunda yapımına başlanan Gökpınar-Tekke Kapalı Pazar Yeri gerçekleştirilen törenle hizmete açıldı. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, başkan yardımcıları Adnan Kaya, Abdullah Sevinçli ve Türkay Gözlükaya ile Ak Parti Pamukkale İlçe Başkanı Uğur Gökbel, Ak Parti Pamukkale Kadın Kolları Başkanı Zehra Karabay, Pamukkale Belediye Meclisi üyeleri, mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

MUHTARLARDAN GÜRLESİN’E TEŞEKKÜR

Törende konuşan Tekke Mahallesi Muhtarı İlker Ona, “Biz mahallemizin sorunlarını başkanımıza iletiyoruz. İmkanlar dahilinde neler yapılacaksa hayata geçiyor. Yer bulunduktan sonra kısa sürede bu pazar yeri yapıldı. Bu hizmet için Başkanımız Hüseyin Gürlesin’e teşekkür ederim”dedi.
Gökpınar Mahallesi Muhtarı Kadir Özen ise, “İlçede 68 mahalle var. Biz bu mahallerden sadece ikisiyiz. Başkanımız Hüseyin Gürlesin 1 yıl önce bize bu konuyu teklif etti. Yer bulma süreci uzun sürdü. Ama yer bulunduktan kısa bir süre sonra Pazar yerimiz hizmet girdi. Emeği geçen başta başkanımız Hüseyin Gürlesin olmak üzere herkese teşekkür ederim” diye konuştu.

“HALKIN GÖNLÜNE DOKUNUYORUZ”

Belediye olarak her zaman vatandaşın yanında olduklarını belirten Gürlesin konuşmasında, “Biz yeni bir belediye olarak çok daha fazla yıldır var olan belediyelerin yapamadığı projeleri hayata geçiriyoruz. Biz halkın dertleriyle dertleniyoruz. Biz vatandaşımızın gönlüne dokunacak projeler yapıyoruz. Başta Gökpınar ve Tekke olmak üzere yakındaki diğer mahallelerde yaşayan vatandaşlarımıza da hitap edecek olan bu pazar yerinde her şey düşünüldü. 375 metrekare kapalı alana sahip olan bu pazar yerinde zabıta odası, bay, bayan ve engelli tuvaleti mevcut. Burayı sadece haftada bir gün pazar yeri olarak değil çok amaçlı kullanılmasını planladık. Hayır yemekleri ve benzeri etkinliklerde burada yapılabilecek. Biz ihtiyaç duyulan mahallelerde imkanlar dahilinde Pazar yerleri yapmayı planlıyoruz. Bu Pazar yerimizin hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı. Yapılan konuşmaların ardından, her Perşembe kurulacak olan Gökpınar-Tekke Kapalı Pazar Yeri’nin açılışı dualar eşliğinde yapıldı.

“PAMUKKALE BELEDİYESİ HİZMETLERİNE DEVAM EDİYOR”

Pamukkale Belediye Meclisi CHP Grup Başkan Vekili Yılmaz Doğan, “Vatandaşlarımızın ayaklarına kadar gelen bu hizmetle daha huzurlu, daha rahat pazar alışverişlerini yapabilecekler. Bundan sonra da diğer mahallelerimizde yine bu tür açılışlar yapılacak. Kurucu belediye olarak Pamukkale Belediyesi hizmetlerine devam ediyor. Biz muhalefet ya da iktidar ayrımı yapmaksızın halkımıza her türlü hizmeti ayağına kadar götürmeye devam ediyoruz” dedi. Ak Parti Pamukkale İlçe Başkanı Uğur Gökbelde, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’in ilçenin 68 mahallesinin tamamına en iyi hizmeti götürmeye devam ettiğini belirterek, kendisine hizmetlerinden dolayı teşekkür etti. Gökbel, “Biz Ak Parti Teşkilatı olarak başkanımızın her zaman yanındayız. Hizmetlerinden dolayı başkanımız Hüseyin Gürlesin’e teşekkür ediyoruz. Pazar yerimiz de vatandaşlarımıza hayırlı olsun” diye konuştu. Kervansaray Mahalle Muhtarı Döne Tuna’da, Başkan Hüseyin Gürlesin’e emeğinden dolayı teşekkür ederek, “Kış ayları bu bölgedeki mahallelerde sert geçiyor. Bu tür yatırımlar acil gereksinimdi. Başkanımız Hüseyin Gürlesin’e bölge halkımız adına teşekkür ederim” dedi.