25.04.2019, Perşembe
14 °C / 26 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. PAMUKKALE
  4. /
  5. Dünya evine gökyüzünde girdiler

Dünya evine gökyüzünde girdiler

Haber Merkezi - 2 Kasım 2018 Cuma - 13:15 Dünya evine gökyüzünde girdiler

Denizli'de evlilik kararı alan Halil Cihad Kayaoğlu ve Elif Kesici çifti, nikah töreni için Pamukkale’de hizmet veren gezi balonunu tercih etti.

Beyaz Cennet’ olarak tabir edilen ve UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Pamukkale’de hizmet veren gezi balonu, sıradışı bir çifti ağırladı. Haytlarını birleştirme kararı alan Halil Cihad Kayaoğlu ve Elif Kesici çifti nikah için salonu değil balonu tercih etti. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’in de katıldığı törende genç çift imzalarını Pamukkale semalarında attı.

“DENİZLİ’DE BİR İLK OLDU”

Talebin geçn çiftten geldiğini belirten Başkan Gürlesin, “Halil ve Elif çiftimizin hayali gökyüzünde bir ömre evet demek imiş. Bizlere bu hayalini söylediler. Bizler de çok mutlu olduk ve heyecanla kabul ettik. Gençlerimizin nikâhlarını gökyüzünde kıymak bizim için de farklı bir tecrübe ve heyecan oldu. Gençlerimize ömür boyu mutluluklar diliyorum. Halil ve Elif çiftimizin nikâhı aynı zamanda, ilçemizin turizminin gelişmesi noktasında başlatılan balon turlarında ilk olmuş oldu” dedi.

“AYAKLARIMIZ YERDEN KESİLDİ”

Kendilerine böyle bir olanak sağlandığı için Pamukkale Belediyesi’ne teşekkür eden çift, “Bir ömür için birbirimize gökyüzünde söz vermek istedik. Pamukkale Belediye Başkanımıza bu hayalimizi ulaştırdık. Kendisi de sağolsun kabul etti. Bizzat nikâhımızı kıydı. Hayalimizdi, gerçekleşti. Çok mutluyuz. Mutluluktan ayaklarımız yerden kesilmişti, nikâhımızı da gökyüzünde kıydık. Pamukkale Belediye Başkanımıza ve mutlu anımızı paylaşan herkese çok teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı. Nikâh töreninin ardından Gürlesin, yeni evlenen çifte Pamukkale Belediyesi’nin Türk Bayrağı, Kuran-ı Kerim, Kahve fincanı setinden oluşan hediyesini vererek bir ömür boyu mutluluklar diledi.