22.04.2019, Pazartesi
4 °C / 17 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. PAMUKKALE
  4. /
  5. Demokrasi Meydanı’na sabit kan alma birimi...

Demokrasi Meydanı’na sabit kan alma birimi kurulacak

Haber Merkezi - 13 Ekim 2018 Cumartesi - 15:37 Demokrasi Meydanı’na sabit kan alma birimi kurulacak

Pamukkale Belediyesi, Türk Kızılayı ve Forum Çamlık Alışveriş Merkezi işbirliğiyle Demokrasi Meydanı’na sabit kan alma birimi kurulacak. Üçlü işbirliğiyle faaliyete geçirilecek bu hizmetle ilgili protokol imzalandı.

Pamukkale Belediyesi, Türkiye’de bir kez daha ilk kez uygulanacağı ifade edilen bir çalışmaya öncülük ediyor. Demokrasi Meydanı’nda kurulması planlanan sabit kan alma birimiyle ilgili protokol Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Kızılay Kan Merkezi Bölge Müdürü İbrahim Ünlü ve Çamlık Forum yönetimi adına AVM Müdürü Didem Kırşallıoba tarafından imzalandı.

Törende konuşan Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, yapmış oldukları her işin içeriğinde sosyal sorumluluk çerçevesinde ilerlediklerini belirterek, “Kimin ne zaman kana ihtiyacı olacak bilinmez. Ayrıca sağlıklı bir yaşam içinde düzenli kan vermek gerekir. Bu noktada Pamukkale Belediyesi olarak, hem halkımızın yararına çalışan Kızılay’ımıza destek olmak, hem de toplumda kan verme farkındalığını artırmak adına, vatandaşlarımızın da bu konudaki hassasiyetini göz önüne alarak böyle güzel bir projeye öncülük etmek istedik” dedi.

“SABİT KAN ALMA BİRİMİ TÜRKİYE’DE BİR İLK OLACAK”

İnsan sağlığı açısından bugüne kadar birçok proje yapıldığını söyleyen Gürlesin, “Ancak, halkın en çok zaman geçirdiği alışveriş merkezleri kan bağışı için sabit bir merkez yapılmadı. Biz Türkiye’de bir ilke imza atarak Forum Çamlık önünde sabit bir kan alma birimi kuracağız. Pamukkale Belediyesi Kan Alma Birimi, Çamlık Forum alışveriş merkezi önünde kısa sürede hizmet vermeye başlayacak. Kan bağışı konusunda önemli noktalardan biri bu birim olacak. Pamukkale Belediye Başkanı olarak buna aracı olmak, Kızılay’la, Çamlık Forum’u bir noktada buluşturulması ve ilçe sınırlarımız içerisinde böyle bir merkezin açılmasına aracılık etmek bizim için büyük bir onur ve gurur kaynağı. Ben örnek bir proje olacağını düşünüyorum. İmzalanan bu protokol ile Türkiye de ilk defa Kızılay kan alma merkezisabit bir yerde yapılarak,Pamukkale Belediyesi kan alma birimi olarak hayata geçecek. Vatandaşlarımızın hem Kızılay’ımıza katkı vermeleri hem de sağlıklı yaşam için nezih bir ortam olacağını düşünüyorum. Hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

ÖRNEK BİR ÇALIŞMA OLACAK

Kızılay Kan Merkezi Bölge Müdürü İbrahim Ünlü ise, Kızılay’a verdiği desteklerden dolayı Çamlık Forum yönetimine ve Pamukkale Belediyesi’ne teşekkür ederek, “Bu proje vatandaşa ve millete bir hizmettir. Güzel ve anlamlı bir sosyal sorumluluk projesidir. Vatandaşlarımızın kan bağışları ile de daha anlamlı hale gelecektir” dedi. Çamlık Forum AVM MüdürüDidem Kırşallıobada “Bizim böyle bir projenin içerisine dahil olmamıza vesile olan sayın başkanımıza çok çok teşekkür ediyoruz. İnşallah birlikte güzel projelere imza atacağız. Güzel bir enerji ile güzel bir projeye başladık. Öncelikle halk için, insanlık için hepimiz için bu projenin hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.