20.11.2018, Salı
10 °C / 19 °C Denizli Hava Durumu

İLÇELER

4 Kasım 2018 Pazar
11:27

Haber Merkezi

İncilipınar ve Cankurtaran’da çocuk şenliği

Pamukkale Belediyesi’nin “Haydi Çocuklar Mahallemizde Şenlik Var” sloganıyla düzenlediği etkinliklere Cankurtaran ve İncilipınar mahallelerinde devam edildi.

İncilipınar ve Cankurtaran’da çocuk şenliği

Yaz aylarında başlatılan çocuk şenliklerinin bu haftaki durağı cuma akşamı Cankurtaran Mahallesi, dün akşam da İncilipınar Mahallesi oldu. Şenliklere Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin ile birlikte Pamukkale Belediye Başkan Yardımcısı Türkay Gözlükaya, mahalle muhtarları, çocuklar ve aileler katıldı. Kurulan stantlara gelen çocuklar, halat çekme ve çuval yarışlarına katıldı, palyaçolar tarafından yüzleri boyanan çocuklar eğlenceye doydu. Şenliğe katılanlara pamuk şekeri, Osmanlı macunu, limonata ve dondurma ikramı da yapıldı.

Cankurtaran ve İncilipınar mahallelerindeki şenlkiklerde çocukların eğlencesine katılan, onlarla oyunlar oynayan ve ikramlarda bulunan Başkan Gürlesin, çocukların yüzlerini güldüğünü görmenin kendilerini için önemli olduğunu söyledi.

“ÇOCUKLARIMIZIN MUTLULUĞU İÇİN NE GEREKİYORSA YAPIYORUZ”

Çocukların mutluluğu için çalışmalarına devam edeceklerini belirten Gürlesin, “Çocuklarımızın mutluluğu için ne gerekiyorsa yapıyoruz. Her hafta sonu 2 farklı mahallerde kurduğumuz standlarda çocuklarımızın mutlu olması ve arkadaşlarıyla güzel vakit geçirmeleri için bir çok oyun grubumuz ve etkinliklerimiz var. Çocuklarımızın yüzlerini güldüğünü görmek yaptığımız etkinliğin güzelliğini daha da arttırıyor. Çocuklarımızın yüzü gülünce anne ve babalarında yüzü gülüyor. Bizler de geleceğimize ışık tutan çocuklarımızın eğitimine katkı verirken, boş zamanlarını da güzel bir şekilde değerlendirmeleri için çocuk şenliklerimizi düzenliyoruz. Hava şartları uygun olduğu sürece şenliklerimiz devam edecek” dedi.