19.05.2019, Pazar
15 °C / 30 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. ÇAL
  4. /
  5. Seçim konuşmasını dinlerken kalp krizinden öldü

Seçim konuşmasını dinlerken kalp krizinden öldü

Haber Merkezi - 6 Mart 2019 Çarşamba - 12:38 Seçim konuşmasını dinlerken kalp krizinden öldü

Denizli’nin Çal ilçesinde, MHP’li Belediye Başkanı Fethi Akcan’ın seçim konuşmasını dinlemeye gelen 80 yaşındaki Mustafa Kınalı, geçirdiği kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti.

Olay, Çal’ın Bayıralan Mahallesi’nde meydana geldi. Dün akşam saat 22.30 sıralarında Bayıralan Mahallesi’ndeki bir kahvehanede seçim çalışması yapan Belediye Başkanı v Fethi Akcan konuşma yaparken, üzücü bir olay meydana geldi. İsabey mahallesinde oturan ve komşu mahalleye, Başkan Akcan’ı destek için giden Mustafa Kınalı, Akcan konuşurken yanında bulunan meclis üyesi adayı Yavuz Okluoğlu’nun elinden sım sıkı tuttu ve ardından hareketsiz kaldı. Zaman kaybı olmaması için Kınalı, İsabey Mahallesi’ne MHP İlçe Başkanı Ali Çiftçi’nin otomobiliyle götürüldü. Bu sırada, Başkan Fethi Akcan’ın hemşire eşi Sema Akcan, yolda Mustafa Kınalı’ya kalp masajı yaptı.

Çal’dan yola çıkan sağlık ekipleri İsabey Mahallesi’nde Mustafa Kınalı’yı ambulansa aldı. Ancak, yapılan tüm müdahalelere rağmen Kınalı hayatını kaybetti.

Mustafa Kınalı’nın ölümü nedeniyle bugünkü seçim propagandası çalışmalarını iptal eden Başkan Akcan, “Çok üzgünüz. Allah rahmet eylesin. Mustafa Kınalı amcamız sevdiğimiz, değerli bir büyüğümüzdü” dedi.