23.09.2019, Pazartesi
13 °C / 29 °C Denizli Hava Durumu

Döverek öldürme olayında yeni gelişme

Haber Merkezi - 11 Haziran 2019 Salı - 23:18 Döverek öldürme olayında yeni gelişme

Denizli'nin Bekilli ilçesinde, otomobillerinin önü kesilerek darp edilen babanın öldürülmesi ve oğlunun yaralanması olayının detayları ortaya çıkmaya başladı. Zanlıların, kendilerini jandarma olarak tanıtıp baba-oğulu ifadeye çağırma bahanesiyle tuzağa düşürdükleri ortaya çıktı.

İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler, 6 Haziran’da yaşanan olaya ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, 4 adrese eş zamanlı operasyon düzenlemiş, bu operasyonda cinayet ve yaralama olayına karıştıkları iddia edilen 4 şüpheli yakalanmıştı.

HEMŞİRENİN YAKINLARI ÇIKTI

Bu arada jandarmada işlemleri süren şüphelilerin, maktul Osman Kurt ile yaralanan oğlu Özgür Kurt’un kavga ettiği, Pamukkale ilçesindeki özel bir bakımevi çalışanı hemşirenin yakınları olduğu öğrenildi.

KENDİLERİNİ JANDARMA OLARAK TANITMIŞLAR

Soruşturma kapsamında ekipler, zanlıların, olay günü telefonla aradıkları Osman Kurt’u, kendilerini jandarma olarak tanıttıktan sonra karakola çağırma bahanesiyle tuzağa düşürdükleri ve plakalarını çıkarttıkları 3 otomobille baba ve oğlunun yollarını kestiğini belirledi.

OLAY

Fransa’dan tatil için Denizli’ye gelen Osman Kurt ve oğlu Özgür Kurt’un, kentteki bir özel bakımevinde kalan yakınlarını görmeye gittikleri sırada tartıştıkları görevliyi darp ettikleri öne sürülmüş, daha sonra Çamköy yakınlarında baba oğul içinde bulundukları otomobildin indirilerek dövülmüş, Osman kurt kaldırıldığı hastanede ölmüştü.

DENİZLİ (AA)